Skip to main content

Serenaad. TKO kammermuusika

Tallinna Kammerorkester taaselustab kammermuusika kontserdisarja

 

Lasnamäe pavijonis musitseerivad: Anete Ainsaar, Mari Targo (viiul)Joosep Ahun (vioola), Helen Västrik, Robert Traksmann, Yana Mägila ja Elo Tepp (viiul).

 

Kavas:
Reszö Sugár (1919–88) — Serenaad
Ferenc Szabó (1902–69) — Keelpillitrio
Grażyna Bacewicz (1909–69) — Kvartett neljale viiulile
Zoltán Kodály (1882–1967) — Serenaad

 

Kõlavad kaks serenaadi Ungari heliloojatelt Reszö Sugár ja Zoltán Kodály. Kavas on veel kolmandagi Ungari helilooja, Ferenc Szabó Keelpillitrio kahele viiulile ja vioolale. Samuti Kvartett neljale viiulile, mille autoriks Poola helilooja ja viiuldaja Grażyna Bacewicz.

 

Tallinna Kammerorkestri kammermuusika sarja raames astuvad orkestrandid publiku ette väiksemate koosseisudega.

 

Sarja kunstiline juht on Leho Karin.

 

Kontsert on ilma vaheajata ja kestusega u 1 tund

Tallinna Kammerorkestri kammermuusika sarja avakontsert toimub 26. oktoobril kell 19 Mustpeade majas (pileti hind on 10 eurot). Edasi toimuvad tasuta kontserdid Tallinna linnaosades: 27. oktoobril kell 19 Nõmme kultuurikeskuses ja 28. oktoobril kell 13 Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis.

 

Tallinna Kammerorkester (TKO), asutatud 1993. aastal, on ligi kolme aastakümne jooksul kujunenud üheks Eesti esinduskollektiiviks. TKO on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Orkestri mitmekülgses repertuaaris on oluliseks osaks 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded, samuti esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui ka romantismiajastu muusika.