Skip to main content

SOOLO / Andres Roots

Pühapäeval, 11. juulil kell 16 esineb Tallinna Kunstihoones kontserdisarja SOOLO raames Andres Roots oma väsimatu bluusiga!

 

Prantsuse ajakiri Blues Again! kirjutab, et Tartu slaidkitarrist Andres Roots on nagu Bordeaux’ vein, mis aastatega aina paremaks läheb, ameeriklaste Bman’s Blues Report kiidab tema muusikas tänapäevase ja traditsioonilise täiuslikku tasakaalu ning raamat „Eesti muusika 100 aastat” tutvustab meest kui „Eesti kitarristide hulgas rahvusvaheliselt tuntuimat puhta bluusi mängijat”.

 

Sajandi algul ansambliga Bullfrog Brown rahvusvahelise publiku ette jõudnud Roots on kontserte andnud nii USA-s kui suuremas osas Euroopast, jagades lava välismaiste staaridega Ismo Haavistost ja Dave Arcarist Tuomari Nurmio ja Honeyboy Edwardsini. Raadioeetris on Rootsi muusika kõlanud viiel mandril ning 2018. aastal valisid UK Severn FM-i kuulajad ta Aasta Bluusimeheks. Eestis pälvis Andres Rootsi 2016. aasta kogumik-LP „Roots Music” Kuldse Plaadi auhinna ning on tänini ainus bluusialbum, mis on Baltikumis müügitabelite tippu jõudnud.

 

Viimase kolme aastaga on Roots avaldanud kolm instrumentaalset sooloalbumit: stuudioülesvõtetega „Breakfast in September” (2018), USA, Šotimaa ja Pärnu kontsertidel jäädvustatud „Mississippi to Loch Lomond” (2020) ning koroona-aegsetest kodusalvestustest koosnev „Tartu Lockdown” (2020). Tallinna Kunstihoones kuulebki akustilises esituses lugusid neilt kõigilt, sekka ka mõned seniavaldamata palad.

 

Piletid on saadaval eelmüügis Fienta portaalis.

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

Facebooki sündmus