Skip to main content

SOOLO / George Steinmanni loeng ja kontsert

Pühapäeval, 6. novembril kell 16 esineb Tallinna Kunstihoones kontsertsarja SOOLO raames kunstnik ja bluusimuusik George Steinmann, kelle kunstiteosena restaureeriti Kunstihoone 1995. aastal ja taasavati publikule kui tühi ja puhas kordatehtud ruumi kogemus. „Ruumi naasmine“ oli meie kunstimaastikul enneolematu sündmus – teos kui kingitus ja jagatud žest. Hoone kapitaalremondi eel 27 aastat hiljem sulgeb Steinmann ühe peatüki Kunstihoone ajaloos.

 

George Steinmann tutvustab oma loengut ja performance’it järgnevalt: „Kunst ja kultuur on olulised. Isegi konfliktisituatsioonis ei saa neid nimetada luksuseks. Kunsti ja kultuuri edendamisel on suur potentsiaal konfliktide ärahoidmisel ja muundamisel, aga ka konfliktijärgsel taasloomisel. Juhindudes veendumusest, et kunst suudab muuta inimese elu, tugevdada sotsiaalset sidusust, kutsuda esile muutusi ja luua sildu, on kunst kui muutuste tähistaja. Ma usun, et meie ühiskond peaks koos riiklike ja akadeemiliste asutustega kaasama jätkusuutlikkuse ja elujõulisuse aruteludesse ka kunstnikke.“

George Steinmann on erinevate valdkondade nagu kunst, eetika, filosoofia, loodusteadused, ökoloogia aga ka ühiskonnateadus, majandus ja poliitika vahel rändaja ja vahendaja. Steinmanni jaoks on transdistsiplinaarsus olnud vahend, millega avada distsipliinidevahelisi piire, et ühistegevuse kaudu kasutada nende potentsiaali ja luua uusi teadmisi. Selle saavutamiseks kaasab ta kõiki valdkondi, olgu see arhitektuur, fotograafia, video, installatsioonid, sekkumised või isegi bluusimuusika. Oma töödega, mida tuleb vaadelda kui kriitilist strateegiat kõikehõlmavale tajumisprotsessile, paljastab ta murekohti, näitab erinevate valdkondade vastastikust seotust ja pakub seejuures välja ka lahendusi.

 

George Steinmann (s 1950) on Šveitsis elav visuaalkunstnik ja muusik. Ta õppis Baselis ja San Franciscos maali- ja helikunsti ning afroameerika ja põlisameerika ajalugu. Tema uurimuslik kunstnikutegevus hõlmab kliimamuutuste, bioloogilise mitmekesisuse ning metsa- ja veeökoloogiaga seotud rohkeid välitöid. Erilist tähelepanu pöörab ta kunsti, teaduse ja põlisrahvaste teadmiste vastastikusele seotusele. George Steinmann on loonud transdistsiplinaarseid projekte ja multimeedianäituseid alates aastast 1979. aastast. Muusikuna on ta esinenud aastast 1966. Aastal 2018 pälvis Steinmann Thuni linna (Šveits) kultuurivaldkonna peaauhinna, aastal 2011 omistas Berni ülikooli filosoofia ajaloo osakond talle Doctor Honoris Causa tiitli ning aastal 2001 pälvis ta Šveitsi kunsti peaauhinna (Prix Meret Oppenheim). Hetkel töötab Steinmann kaasaegse kunsti, teaduse, kultuuri ja jätkusuutlikkuse seoste uurija ja lektorina Euroopas, USA-s, Mehhikos ja Aasias.

 

www.george-steinmann.ch

 

Kontsert kestab ca 1 h. Loeng toimub inglise keeles.

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

 

Kontserdi tulu läheb läheb Ukraina Kultuurikeskuse kaudu Ukraina toetuseks.

Facebooki sündmus