Skip to main content

SOOLO I Peeter Rebane

Pühapäeval, 5. septembril kell 16.00 esineb Tallinna Kunstihoones kontserdisarja SOOLO raames Peeter Rebane oma mitmekihiliste kitarrirännakutega.

 

Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes võtsin fotokaamera asemel kaasa kitarri ja luuperi, et ümbritsevat jäädvustada. Oli talv Eesti põhjarannikul … väga ebamugav… Imelikul kombel hakkas aga just neis oludes klaaruma kauaotsitud „enda“ kõla. Ilmselt peabki inspiratsiooni saamiseks natuke külm ja valus olema.

 

Ideed, mis sedalaadi käikudel tekkisid, olid osa hetkest ja ümbrusest ning seetõttu tundus mõte nende esitamisest tehiskeskkonnas esialgu võõras. Vii või publik endaga metsa külmetama… Õnneks selgus materjali settides, otsingute ja katsetuste tulemusena, et loodus jääb selle muusika osaks, kus iganes seda esitada – kasvõi kontserdisaalis.

 

Kava „ISE“ on kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusika. Lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka näiteks kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed.

 

„ISE“ tähendab üksi, ilma ansambli- ja vestluskaaslaste ning toetava ümbruseta, omapead uitamist. Siiski on ka kõige üksildasema loomerännaku magusaks sihtpunktiks kohtumine kuulajaga. See on lõppjaam, kohalejõudmine, aga ka eksam.

 

Kontserile on sissepääs näituse piletiga. Sisenemisel palume (alates 18. eluaastast) esitada COVID tõend vaktsineerituse, läbipõdemise või varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta.

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

 

Koduleht: peeterrebane.com

Spotify: https://sptfy.com/peeterrebane_ise