Skip to main content

Soolo. Lilian Langsepp

Pühapäeval, 23. veebruaril kell 16.00 esineb Tallinna Kunstihoones kontserdisarja SOOLO raames Lilian Langsepp ja tema tundeid testiv harf.

 

Lilian Langsepp on interpreet ja muusikateadlane, kauaaegne Tartu Ülikooli ja Heino Elleri Muusikakooli õppejõud, koori Schola Gregoriana Tartuensis’e asutaja ja kunstiline juht alates aastast 2000, rahvusvahelise festivali Orient et Occident peakonsultant ja toimetaja alates selle asutamisest 1996. aastal ning hetkel ka TÜ filosoofiadoktorant. Tema peamisteks teemadeks on lääne eelklassikaline ja Aasia kõrgkultuuride traditsiooniline muusika. Varajase muusika ja eelklassikaliste harfide interpretatsiooni on L. Langsepp õppinud Schola Cantorum Basiliensis‘es Šveitsis, keskendudes hispaania renesanss- ja barokkmuusika interpreteerimisele harfil ja orelil. Orientaalse muusika alal on ta täiendanud end mitmete väljapaistvate meistrite juures, kellede hulka kuuluvad eelkõige Ustad Ali Akbar Khan, Fan Ran, Shi Yue ja Dariush Rasouli.

 

„Interpreedina mängin erinevaid harfe, hiina näppepilli guzheng’i, klavessiini, hispaania orelirepertuaari ning tegelen gregooriuse laulu õpetamisega. Olen esinenud solistina või erinevate ansamblite koosseisudes arvukatel festivalidel ja kontsertidel nii Eestis kui ka paljudes Euroopa ja Aasia maades, samuti USA-s, Argentiinas ja Venemaal. Üheks minu oluliseks teemaks on ajalooliste harfide tehnikate ja repertuaari taastamine ning edasiarendamine seoses sarnaste näppepillide kasutamisega eriti just euroopaväliste kultuuride muusikas, tuginedes nii ikonograafilistele leidudele, muusikaesteetikale kui ka kaasaegsetele mängutehnikatele. Minu sageli rohkete improvisatsioonidega põimitud repertuaaris on peamiselt lääne varajane ning euroopaväliste kultuuride klassikaline muusika, kuid ka erinevate rahvaste muusika ning originaallooming. See on viinud paljude ühisprojektideni selliste muusikutega nagu V. Hemapala Perera, Fernando Reyes, John Thompson, Dr Mustafa Raza, Dariush Rasouli, Patricio Zeoli jt. Kõige pikem koostöö seob mind Tartu ansamblitega Via Sonora ja FA Schola Ensemble.”

 

Soolo kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal. Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.