Skip to main content

SOOLO: Robert Jürjendal – veebikontsert!

Pühapäeval, 31. mail kell 16:00 avaldame Robert Jürjendali ja tema salajase kitarri kontsertsalvestuse Kunstihoone YouTube kanalil! Kontserdisarja SOOLO raames toimunud salvestus leidis seekord aset 2+2 tingimustes suletud uste taga Kunstihoone näitusel „Lõputa lugu“.

 

Robert Jürjendal on eesti kitarrist ja helilooja, kelle loomingusse kuuluvad heakõlaline, traditsioonidest lähtuv kammer – ja koorimuusika, eksperimentaalne, elektroonikaga põimitud proge-rock ning ambient-jazz, filmi-ja teatrimuusika.

 

Ta on teinud koostööd paljude eesti ja välismaa artistidega: Tõnis Mägi, Riho Sibul, Weekend Guitar Trio, Fragile, UMA, Suurõ Pilvõ, Siiri Sisask, Strand Rand, Iris Oja, Liis Viira, Mari Jürjens, Madis Metsamart, Anti Jürjendal, Tim Bowness, David Rothenberg, Petri Kuljuntausta, Jon Durant, Miguel Noya, Paul Godwin, Arve Henriksen jpt. Temalt on tellinud helitöid Tallinna Kitarrikvartett, Una Corda, YXSUS Ensemble, Resonabilis, Ellerheina Tütarlastekoor, Kammerkoor Head Ööd Vend ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Ta on osalenud ümmarguselt 60 albumi väljaandmisel, mille hulka kuuluvad ka tema sooloalbumid Rõõmu allikas (2013), Valguse Palsam ( 2015), Lihtminevik (2016) ning Rännak Rõõmu Allikale (2014) koos Jaan Tammsaluga.

 

Tema viimaste aastate salvestuste hulka kuuluvad Another World (2018) koos briti basskitarristi ja produtsendi Colin Edwiniga, autorikogumik koos taani-eesti ansambliga Five Seasons (2018), LP Sõida tasa üle silla koos V. Mikita, K. Kirikmäe ja Segakooriga K.O.O.R (2019), Venetsueela /USA /Eesti ambient projektid Samliku ja Power of The Distance (2019) ning Echolocation IV ja Echolocation V koos ungari muusikute Sandor Szabo ja Balazs Major’iga (2019).

 

http://robertjyrjendal.com/

 

Soolo kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal