Skip to main content

SOOLO/ Tuule Kann

Pühapäeval, 20. detsembril kell 16 esineb Tallinna Kunstihoones jõuluhelgete kandlehelidega Tuule Kann!

 

Tuule Kann on tuntud eesti kanneldaja ja õpetaja. Ta on õppinud kandlemängu Eestis Els Roode juures ja Leedus Regina Tamošaitene juures. Aastatel 1990–1993 täiendas ta end Tallinnas Ene Lukka, Mikk Sarve ja Igor Tõnuristi juures ning aastatel 1993 ja 1998–1999 Sibeliuse Akadeemias Minna Raskineni, Sinikka Kontio, Timo Alakotila, Raoul Björkenheimi jt juures. Tuule Kann on töötanud kandle- ja pärimusainete õpetajana Tallinnas, Viljandis ja Võrus, tema õpilaste hulka kuuluvad Pille Karras, Leanne Barbo, Juhan Uppin jpt.

 

Tuule Kann on esinenud pärimus-, jazz-, vanamuusika- ja nüüdismuusika interpreedina rahvusvahelistel festivalidel nii Eestis kui ka mujal. Samuti on ta korraldanud August Pulsti sünniaastapäeva tähistamist, kandlekursusi ning ühismängimisi Soome, Läti, Leedu ja Eesti oma ala meistritega, viinud läbi töötubasid pärimusmuusika kursustel ja laagrites (Leisi Värks, Pirrupuusaare perelaager jne) ning korraldanud ansamblite Tuulekandled ja Kannelkond tegevust. Muude tunnustuste hulgas on Tuule Kann saanud Eesti Kultuurikapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia (2001) ja pärimuskultuuri auhinna (2009).
Tuule Kanni SOOLO sarja kontserdil saab kuulda eri ajastutest ja maadest pärit kandlemuusikat, mis kõlab kokku jõulude ja uue kevade ootusega.

 

Soolo kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

 

Palume tulla kontserdile maskiga. Kunstihoone näitusesaalides on palju ruumi ja võimalik hoida vajalikku distantsi.

 

Sissepääs kontserdile näitusepiletiga. 20.12 maksab näitusepilet vaid 1 €.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!
Facebooki sündmus