Skip to main content

SOOLO. Valter Soosalu

Tallinna Kunstihoone kutsub sõbrapäeval, 14. veebruaril kell 16 muusikat kunsti seltsis nautima!

 

Valter Soosalu mängib SOOLO kontserdisarja raames harpejjit Flo Kasearu näitusel “Elust välja lõigatud”. Osta pilet eelmüügist ja võta 1 sõber tasuta kaasa!

Valter Soosalu on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (2011) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (2014) dots. Hirvo Surva dirigeerimisklassis. Dirigendi ja koormeistrina on ta töötanud kammermeeskoori Revalia, segakoori HUIK! ja Eesti Rahvusringhäälingu Segakoori juures ning lisaks kaasa teinud Eesti Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri kontserdiprojektides. 2018. aastast juhatab ta kammerkoori Kolm Lindu ning 2020. aasta jaanuarist on ta Tallinna Tehnikaülikooli Meeskoori peadirigent.Ta on VI Eesti noorte koorijuhtide konkursi võitja ning Eesti Kooriühingu 2014. aasta noore dirigendi preemia laureaat. Valter Soosalu on 2017. aastal XII noorte laulupeo „Mina jään“ ning 2019. aastal XXVII laulupeo „Minu arm“ segakooride dirigent.

Valter Soosalu on klahvpillimängija ja laulja ansamblis Põhja Konn, mille debüütalbum „Põhja Konn“ ilmus 2016. aasta lõpus. Ansambli teine album „Hetk. Inspereeritud Tüürist“ ilmus 2019. aasta lõpus ning võitis 2020. aasta jaanuaris Eesti Muusikaauhindade galal Aasta Rockalbumi tiitli. Põhja Konna, Vox Clamantise ja Estonian Cello Ensemble’i kooslus võitis albumi eest Aasta Ansambli auhinna.

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

 

NB! Seoses COVID-19 viiruse levikuga on kohtade arv piiratud, mistõttu piletid müüakse ainult eelmüügi kaudu:
https://fienta.com/et/soolo-kontsert-i-valter-soosalu