Skip to main content

Suur Armastus – meditatiivne eksperiment Kunstihoones

Näitusel “Abstraktsioon kui avatud eksperiment” võiks veeta mitu tundi, et selgitada teoste kõikvõimalikke tagamaid ja seoste võrgustikke. Aga mis siis, kui viiksime selgitused hoopis miinimumini ning võtaksime ringkäiku kui liikuvat meditatsiooni läbi näitusesaalide? Intuitsiooni usaldamine ja vooseisundi saavutamine on Sirje Runge sõnul kunstis väga oluline ning teosed näitusel lausa kutsuvad süvenema.

 

Eksklusiivses publikuprogrammis alustame lõõgastumisest. Seejärel lubame end kaasa tõmmata Falke Pisano poeetilisel videol, milles ta vaatleb oma kogemust Eduardo Chillida abstraktsete skulptuuridega. Tuleme iseendasse kohale. Märkame, kuidas teosed meile mõjuvad, proovime erinevaid tajumise viise ja fookuseid. Uurime arhetüüpseid kujundeid: ringi, ruutu ja kolmnurka piltidel ning endas. Märkame ennast ruumis ja ruumi endas. Teeme koostööd! Meditatsiooni finaalina vaatame haridusruumis Heiko Sikka mõjuvat lühifilmi Sirje Runge maalist “Suur Armastus”. Tegemist on väga erilise materjaliga, mis pärineb kunstniku erakogust! Kui pärast seda on tunne, et tahaks isegi midagi luua, on koha peal olemas vahendid ja juhendamine.

NB! Alustame kell 10:30, mis on enne Kunstihoone ametlikku avamisaega. See tähendab, et kuni kella 12ni on saalides vaid meie grupp. Ühtlasi tähendab see, et ole palun kohal aegsasti – vahemikus 10:15-10:30.

 

Programm sobib kõigile, kel vanust 16+, olemas soov pisut liikuda ja mediteerida ehk vaadata läbi kunsti iseenda sisse.

 

Osalemisekskirjuta palun publik@kunstihoone.ee. Sissepääs on näitusepiletiga.