Skip to main content

Taavi Suisalu kontsert “Etüüdid mustas”

25. mail kell 18.00 toimub Tallinna Kunstihoones näituse „Globaalne kontroll ja tsensuur“ publikuprogrammi raames kunstnik Taavi Suisalu kontsert „Etüüdid mustas“. Sissepääs näitusepiletiga.

 

Suisalu on taevast kuulates üles leidnud külma sõja aegse inseneriteaduse tippsaavutused – seni orbiidil tiirlevad mahakantud satelliidid. Lopergused signaalid, mida need väsinud seadmed jätkuvalt edastavad, on esialgse eesmärgi vaatepunktist kasutud, aga leiavad kunstniku kaudu endale ootamatult uue elu. Kuigi kontserdi alusmaterjal on eellindistatud, sõltuvad kõlavad helid sellest, millised neist satelliitidest parajasti üle meie peade lendavad.

 

Taavi Suisalu (1982) on Eesti kunstnik, kes töötab tehnoloogilise, tegevus- ja helikunstiga, huvitudes erinevatest ühiskondlikest ja kultuurilistest ilmingutest ning nende mõjust sotsiaalsete olendite käitumisele, tajudele ja mõtlemisele. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis sotsioloogiat ja informaatikat, lõpetanud 2010. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna ja 2014. aastal Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia osakonna magistrikraadiga.

 

2016. aastal osales Suisalu Evelyn Raudsepa kureeritud V Artishoki biennaalil teatris NO99 ning 2017. aasta jaanuaris esines Hobusepea galeriis isikunäitusega „Maastikud ja portreed“.