Skip to main content

Tantsuperformance “Naise argipäeva tants”

Pühapäeval, 14. aprillil kell 14 toimub Liina Siibi näitusel „Paradiisi poliitika“ Marta Joritsa ja Dancest’i tantsuperformance “Naise argipäeva tants”.

 

Marta Jorits on Põlva juurtega tantsija, kes on Soomes püsti pannud eestlaste oma tantsustuudio, mis on koduks mitmesajale Eesti päritoluga trennilisele. Lühidalt kokkuvõttes on Marta nii treener, tantsija, ettevõtja, ema kui ka abikaasa. Püsimatu ja väsimatu hing, kes tahab aina organiseerida ja korraldada.

Dancest on eestlastele suunatud tantsu- ja treeningstuudio Helsingis, mis on üha enam hakanud ligi tõmbaga ka muude rahvuste esindajaid. Treeningud toimuvad nii eesti, soome kui ka inglise keeles. Stuudios treenib, õpib ja areneb enam kui 200 eestlast, kellest üle poole on lapsed. Stuudiol on oluline roll Soomes elavate eestlaste ühendamisel ja võõrsil elavate laste emakeele säilitamisel. Dancest tantsu- ja treeningstuudio tähistab sel aastal juba oma seitsmendat sünnipäeva! Soome-eestlaste suurima kogukonna Dancesti tegemisi on kajastanud lausa üks sealseid suurimaid ajalehti Helsingin Sanomat.

 

Sissepääs näitusepiletiga.

Facebooki sündmus