Skip to main content

Tasuta tuur õpetajatele koos kunstnik Hanna Samosoniga

11. jaanuaril 2024 kell 16:00 oled oodatud Lasnamäe paviljoni hubasele glögituurile koos kunstniku Hanna Samosoni ja meie haridusprogrammide kuraatoritega. Tutvustame äsja avatud näitust “Võlukunst on mõnikord lähedal eimillelegi” ja pakume maitseproove näitusetundidest. Ekspositsioon on avatud kuni 25.02.2024.

 

Sel näitusel avastame kunsti võimet kõneleda meiega metafooride keeles: teostest saavad mõistatused ja meist empaatilised kunstidetektiivid. Avastame, millised on peidetud tähendused ja loome isiklikke seoseid. Kuidas saame ise end lihtsate metafooride abil väljendada?

 

Lisaks sügavale kujundlikule mõtlemisele avastame ka tervikliku loo printsiipe – näitus on üles ehitatud justkui raamat. Seepärast soovitame soojalt seda näitust ka (eesti) keele ja kirjanduse tundide raames külastada!

 

Registreeru TASUTA õpetajate tuurile: https://shorturl.at/apuU1

 

NÄITUSEST “Võlukunst on mõnikord lähedal eimillelegi”

 

Märksõnad:
Raskuste ületamine, oma tee määramine, haprus ja julgus, usk ja otsustusvõime, toetus, märgid ja metafoorid kaasaegses kunstis, tunnete väljendamine kunsti abil, näitus kui raamat.

 

Elus oma teed rajades võime kohata pealtnäha tähtsusetuid, kuid maagilisi kokkusattumusi ja märke: erinevaid inimesi, loomi ja kujutisi. Vahel näeme ka, kuidas loodusnähtused peegeldavad sisetunnet. Teekonnal, millelt kunstnik Hanna Samoson leiab jõudu, enesekindlust ja sõbra, tuli tal paljustki lahti lasta ja jätta selja taha oma eelmine elu. Näitusel saame videote, skulptuuride ja installatsioonide vahendusel kunstnikuga koos rännata, et leida eneseski tee läbi raskuste tähtede ja uue kodu juurde.

 

Üksteisele järgnevate peatükkidena üles ehitatud näitus on hea võimalus avastada kunsti kui tunnete väljendamise ja lugude jutustamise viisi ning võrrelda seda kirjandusega.
Facebooki sündmus