Skip to main content

Tuur kunstnikuga: Jenny Grönholm Linnagaleriis

Olete oodatud avalikule tuurile maalikunstnik Jenny Grönholmi isikunäitusel „Tulevikumälestused“ Tallinna Linnagaleriis laupäeval, 21. jaanuaril algusega kell 14:00.

 

Mälestustest ainest otsides põimib kunstnik sisemaailma assotsiatsioone ja mõttelisi aegruume ning esitab neid vaatajale sisendusliku jõuga. Jenny nukravõitu maale iseloomustab pehmendatud maalähedane koloriit, mis kujutatut taustaga ühte sulandab.

 

Jenny Grönholm (1988) on maalikunstnik, kes on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas graafika (BA, 2015) ning installatsiooni ja skulptuuri (MA, 2018) eriala. Varem on ta õppinud Helsingi kunstigümnaasiumis, Västra Nylandsi soomerootsi rahvaülikoolis, Suomenlinnas ja Canterbury kunstiülikoolis. Maalikunstile lisaks on ta tegelenud graafika, keraamika, ehtekunsti ja tegevuskunsti meediumis. Tema viimased isikunäitused olid Rüki galeriis Viljandis 2021. ja Galleria Huutos Helsingis 2022. aastal.

 

Alates 28. jaanuarist toimuvad galeriis iga laupäeva lõuna ajal pooletunnised eestikeelsed ringkäigud.

 

Näitus „Tulevikumälestused“ jääb avatuks 26. märtsini 2023. Tallinna Linnagalerii (Harju 13) on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11–18. Sissepääs tasuta.
Facebooki sündmus