Skip to main content

TUUR: Lieven Lahaye ja Siim Preiman tutvustavad näitust “Catalog nr 24. Kajastus”.

Olete ootatud kunstniku- ja kuraatorituurile kolmapäeval, 10. aprillil kell 17.30 Tallinna Linnagalerii näitusel “Catalog nr 24. Kajastus”. Tuuri läbiviimiskeeleks on inglise keel. TuurilKohtute Lieven Lahayega ja Siim Preimaniga.
Catalog on järjepidevalt ilmuv väljaanne kataloogimisest, mille toimetaja on Lieven Lahaye ja kujundaja Ott Metusala. Uus number keskendub kastidele kui arhiveerimise põhilistele üksustele, nende katvusele ja levikule. Näituse kuraator on Siim Preiman.
Catalog on rohkem kui lihtsalt trükis – see on mänguline teekond minevikku ja olevikku, kus visuaalid, tekstid ja tsitaadid juhatavad lugeja läbi infovälja nüansside, asetades kesksele kohale arhiivinduse kui uurimisküsimuse ja vaadeldes selle materiaalsust. Alates 2016. aastast esialgu plakat-voldikutena ilmuvad trükised moodustavad lõpuks ühe tervikliku raamatu. Selle kontseptuaalse raamistikuga kaasneb iga numbriga hulk loomingulisi küsimusi. Tekstid reageerivad juba ilmunutele, ehk teevad eeltööd järgmistele, aga raamatu lõpp pole veel kaugeltki kindel. Väljaannet disainides peab silmas pidama nii plakati kui ka raamatu formaati, kujundus peab vastu pidama kahele kardinaalselt erinevale esitluslaadile.

Lieven Lahaye (snd 1985 Belgias) on kunstnik ja kirjastaja, keda huvitab lühiajalise kestusega teabe ja amatöörlike tavade väärtus. Ta loob trükiseid, tekste, objekte ja performance’eid, et teavet kataloogida, taasaktiveerida, esile tõsta ning jagada. Lahaye õppis Gerrit Rietveldi akadeemias Amsterdamis ja LUCA kunstikoolis Brüsselis ning on osalenud residentuurides WIELS-is, Brüsselis ja Air Berlin Alexanderplatzil. Ta õpetab Eesti kunstiakadeemia graafilise disaini ja kaasaegse kunsti magistriõppe üliõpilastele kirjutamist.

 

Siim Preiman (1992) on kuraator, kunstnik, õpetaja ja kriitik, kes töötab kuraatorina Tallinna Kunstihoones ja kelle autoripositsiooni iseloomustab tugev keskkonnateadlikkus ning võrdsema ühiskonna poole liikumise taotlus. Preimanil on bakalaureusekraad kunstiteaduses ning ta omandab praegu EKA-s magistrikraadi kaasaegse kunsti suunal. Tema viimaste kuraatoriprojektide hulgas on rühmanäitus „Mändfulness“ Vana-Võromaa Kultuurikojas (2022) ja Tallinna Linnagaleriis (2021), „Hellalt hoia mind“ Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis (2023) ja Erki Kasemetsa ja Camille Laurelli paarinäitus “Brikollaž” Tallinna Linnagaleriis (2023).