Skip to main content

Vestlusõhtu kunstnikega Dmitri Vilenski, Núria Güelli ja Tanja Ostojićiga

Olete oodatud kolmapäeval, 27. oktoobril alates kella 18.00 vestlusõhtule kunstnike Dmitri Vilenski, Núria Güelli ja Tanja Ostojićiga näitusel „Mis sillutab teed uuele maailmale?“ (kuraator Corina L. Apostol). Näitus uurib viimase kümnendi sotsiaalselt kaasavaid kunstiprojekte ning kunsti rolli ühiskondlikes ja poliitilistes heitlustes, mis on meie ühiskonda viimase kümne aasta jooksul kujundanud.

 

Kunstnikud Dmitri Vilenski, Núria Güell ja Tanja Ostojić tutvustavad oma töid, mis käsitlevad mõningaid näitusel tõstatatud olulisi küsimusi: ühiskonna militariseerumist, süvenevat majanduslikku ebavõrdsust ja rahvaste ümberasumist, mida üleilmne pandeemiakriis on veelgi võimendanud. Kuidas on kunstnikud reageerinud maailma olukorraga seotud pakilistele küsimustele? Kuidas on kunst Euroopas ja mujal toimuvate poliitiliste sündmuste taustal muutnud vormi ja sisu? Kuidas on sotsiaalselt kaasav kunst žanrina muutunud viimasel tormilisel kümnendil?

 

Vestlusõhtut juhib Tallinna Kunstihoone kuraator Corina L. Apostol.
Dmitri Vilenski on kunstnik ja haridustöötaja, kes töötab peamiselt ühisprojektides ning keskendub suurtele installatsioonidele, haridusseminaridele ja õppenäidenditele, graafilistele töödele ning filmidele. Ta on 2003. aastal loodud rühma Chto Delat? asutajaliige. Kunstnike, kriitikute, filosoofide ja kirjanike rühma eesmärk on ühendada poliitikateooria, kunst ja aktivism. Ühtlasi on Vilenski ajalehe Chto Delat? toimetaja ja Peterburi haridusplatvormi The School of Engaged Art asutaja.

 

Núria Güell on korraldanud näitusi maailma kunstikeskustes ja osalenud paljudel biennaalidel, pälvinud auhindu ning teeb sageli koostööd sotsiaalkeskuste ja koolidega. Oma teostes osutab ta vastuoludele, mis sageli on seotud inimeste tegevusega.

 

Tanja Ostojić on Berliinis elav vabakutseline interdistsiplinaarne etenduskunstnik ja kultuuriaktivist. Ta osaleb sageli tegelasena oma etendustes ning uurib oma kunstis eri meediumide abil ühiskonna korraldusviise ja võimusuhteid. Ostojić esindab peamiselt naisimmigrandi vaatepunkti ning tema loomingut suunavad ka vaataja poliitiline positsioon ja lõimitus.

 

Üritus on inglise keeles ja kestab 1,5 tundi. Sissepääs kehtiva näitusepiletiga.
Vestlusõhtule pääseb maksimaalselt 50 külastajat.

 

NB! Palume sisenemisel esitada üks järgnevatest tõenditest.
1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend.
2. COVID-19 läbipõdemise tõend.

 

Tallinna kunstihoone ligipääsetavus ja piletiinfo leiad siit.
Facebooki sündmus