Skip to main content

Vestlusring: David Haines, Juliet Jacques, Mahmoud Khaled & Marge Monko

Olete oodatud laupäeval, 28. augustil kell 16 vestlusele kunstikega näitusel „Tänapäeva armastus ehk Armastus külma intiimsuse ajastul“, mis uurib armastust ja intiimseid suhteid ühismeedia, neoliberaalse kapitali, üleilmastumise ja internetiajastul.

 

Kunstnikud David Haines, Juliet Jacques, Mahmoud Khaled ja Marge Monko tutvustavad oma teoseid näitusel käsitletud teemaderingi valguses. Näitus kutsub meid üles mõtisklema selle üle, kuidas üha linlikumast ja digivõrguga ühendatud eluviisist tuleneva süveneva võõrandumise, individualismi ja üksilduse ajal taastada tähendusrikkad suhted ning tingimusteta armastuse kui suure emotsionaalse jõu ja tugeva psühholoogilise sideme, mis annab elule tähenduse nõnda, nagu ei ükski teine suhtlusvorm, „ese“ või kogemus? Kuidas päästa armastus kapitali ja korporatiivse tehnitsismi küüsist?“

 

Paneeli modereerib Tallinna Kunstihoone kuraator Corina L. Apostol.

 

David Haines on Amsterdamis elav Briti-Hollandi kunstnik. Ta õppis Camberwelli Kunstikoolis Suurbritannias ja Hollandi Riiklikus Kaunite Kunstide Akadeemias ning töötab peamiselt joonistuste, maalide ja videotega.

 

Mahmoud Khaled elab ja töötab Berliinis Saksamaal. Ta õppis kunsti Aleksandria Ülikoolis Egiptuses ja Trondheimi Ülikoolis Norras. Khaledi töö hõlmab videot, fotograafiat, skulptuuri, installatsiooni, heli ja teksti.

 

Juliet Jacques on Londonis tegutsev kirjanik ja filmitegija. Ta on avaldanud kolm raamatut, viimati „Variations“ (2021). Jacques õpetab ka kunstikriitikat ja loovkirjutamist ning juhib taskuhäälingusarja „Suite (212)“, mis vaatleb kunsti sotsiaalses, poliitilises ja kultuurilises kontekstis.

 

Marge Monko elab ja töötab Tallinnas. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ja Genti Kaunite Kunstide Iõrgemas Instituudis (HISK) Belgias ning töötab fotograafia, video ja installatsiooniga. Tema töid mõjutavad psühhoanalüüsi, feminismi ja visuaalkultuuri teooriad. Praegu õpetab ta Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonnas.

 

Sündmus toimub inglise keeles, kestus 1.5h. Sissepääs näituse piletiga.

 

NB! Sisenemiseks tuleb esitada üks järgmistest tõenditest:
1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2. COVID-19 läbipõdemise tõend
3. 72 tunni jooksul enne üritusele sisenemist teostatud PCR test (negatiivne)