Skip to main content
Meediakajastus ja osalenute tagasiside.


Lisavõimalusena pakume tasuta interaktiivset haridusprogrammi Flo Kasearu virtuaalnäitusel, kus läbi kunsti toetame empaatia ja suhtlusoskuste arengut (sobib ka klassijuhataja tunni või KiVa programmi raames).


Täiskasvanutele ja vanematele kooligruppidele on täiendava tasu eest tellimiseks saadaval ka lõõgastav "Väga rahuliku vaatamise ringkäik"


"Vaatamise kooli" mitmemoodulise programmi ülesehitusega saab tutvuda siin.

Koolidele

Haridusprogramm “Avastame Koos” näitusel

 

Tallinna XIX Graafikatriennaal21.06 – 31.08.2025

Võtmesõnad: kaasaegne kunst, graafika, joon kui dialoog, tähed kui müstilise maailma loojad, origami kui sõnum, joonistus kui kokkuvõtte, täpid ja kriipsud kui infoühiku hoidjad, kivi ja metall kui lugude kandjad.

 

Tallinna Graafikatriennaal, üks vanemaid kunstisündmusi Eestis. Tallinna Kunstihoones toimub see aasta 19. korda.

Näitusel esitletakse graafilisi teoseid, mis kunstnike salapärases keeles jutustavad meile maailma tajumisest ja üksteisega suhtlemise viisidest.

 

Graafika on jälg, mille võib jätta sõna, täht, puudutus, valgus või mulje kohtumisest maailmaga. See jälg võib meenutada joont, jäljendit, teravat heli, mõttevälgatusi – ja mõned jäljed viivad meid isegi fantaasiamaailmadesse.

 

Näitusel esindatud 14 kunstnikku seavad kahtluse alla tavapärased maailmaga suhtlemise viisid.

Võta pereleht “KOOS” ja hakka oma seiklust.

 

 

Rohkem näituse kohta loe SIIT.

 

Haridusprogrammid on üldhariduskoolidele tasuta!

 

Põhikooli I astmele

Põhikooli I astme programm koosneb kolmest  järjestikkusest õpiühikust ning hõlmab kunsti õppesisu peamised punktid visuaalse kompositsiooni alustest erinevate tehnikate ja materjalidega tutvumiseni. 

 

  1. Punkt, joon ja pind
    Programm „Punkt, joon ja pind“ uurib mänguliselt geomeetriliste kujundite kaasahaaravaid ilminguid ja väljendusvorme kaasaegse kunsti näidetel. 

 

  1. Osadest tervik
    Uudistame vormi erinevaid avaldumisviise ja kohti põnevate teoste näitel. Avastame samm-sammult, millest koosneb tervik ja kuidas tasapind muutub ruumiliseks. 

 

  1. Värv ja valgus
    Sukeldume valguse ja värvide maailma! Programmis uurime, kuidas värvi ja valguse abil suunata ja hoida tähelepanu. Värv on kogemuslik, tajutav ja suhteline – katsetame, kuidas värv võib muuta ümbritseva omaduste ja tähenduste tajumist.

Põhikooli II–III astmele

Sõltuvalt näitusest pakume kas “Tõlgenduspeo” või “Süvenemise kunsti” programmi, mis koosneb ühest näitusetunnist.

 

“Tõlgenduspidu”:

Fookus: kunstiteoste kogemise ja tõlgendamise viisid

Kestus: 60–90 minutit olenevalt rühma soovist

 

See 4.-9. klassile mõeldud programm. Vaatame ja tõlgendame näitust, kasutades eri meeli ja varasemaid kogemusi. Loome seoseid ja lisame uusi teadmisi. Mitmekesine näitus võimaldab meil läbi proovida erinevaid teoste tõlgendamise viise tõsiteaduslikest mängulisteni. Aukohal on visuaalse mõtlemise strateegiad (VTS) ehk teose juhendatud tähelepanelik uurimine. Kõik osalejad saavad näitusega dialoogi astuda ja lisada teostele oma tõlgenduskihi.

 

 

 


Keeleõppijale

“SÕNAD, KUNST JA TÄHENDUS”.

Programm on mõeldud  eesti keele õppijale.

Iga teos annab ennast tunda mitmes keeles: visuaalne, tunnetuslik ja verbaalne.

Programmis osalemine annab keeleõppijale võimaluse harjutada eesti keelt.

Otsida oma tunnetele vastavat õiget sõnalist väljendusviisi ja võrrelda sõnade tähendusrikkust kunstiteose kirjeldamisel.

Sobib erinevate keeleoskuse taseme kasutajale (A2, B1, B2).

Programmi pikkus 60 min