Skip to main content

Andre Maaker

Soolo kontserdisari

Pühapäeval, 3. veeburaril esineb kontsertsarja SOOLO raames Tallinna Kunstihoones tunnustatud muusik ja kitarrist Andre Maaker!

 

Andre Maaker on tunnustatud muusik ja kitarrist. Stiilimääratlusi vältides nimetab ta ennast loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks. Teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii džässi-, folgi-, rocki- kui ka kammermuusikalavadel.

 

Maakerit inspireerib ruum, kus ta esineb. Iga uus ruum on ootus. Nii ootab ta väga kohtumist kunstihoone ja selle akustikaga. Sooloesinemistel on Andre nagu jutuvestja – iga lugu saab esitatud just sellele kohale ja nendele kuulajatele, kellega ühises energiaväljas kohtutakse. Tema kontserte saadavad improvisatsioon ja mängurõõm.

 

Eelmisel aastal ilmusid Maakeri kaastegevalt kaks plaati – kevadel Bad Habits Trio (Ahto Abner, Andre Maaker, Peedu Kass) esikplaat “Looking for Trouble” peamiselt Maakeri kirjutatud heliloominguga ning sügisel Jaan Söödiga debüütplaat “Armastusfilm”, kus esitatakse samuti peamiselt enda kirjutatud muusikat.

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal. Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.