Skip to main content

Angelika Herta videoinstallatsioon „Kutse“ Kunstihoone galerii akendel

24. oktoobrist on Kunstihoone galerii vaateaknal võimalik näha kunstnik Angelika Herta videoinstallatsiooni Kutse. Teos on loodud 2023. aastal Tallinna Kunstihoone residentuuriprogrammi „Hea olemise kunst“ raames, mille tegevust toetasid Goethe Instituut ja Eesti Rahvaluule Arhiiv Tartus. Videoinstallatsiooni saab vaadata 3. novembrini.

 

Videoteoses „Kutse“ põimitakse kahe noore naise ja nende päästetud kariloomade omavahelisse suhtlusse kutsed, laulud, võlusõnad ja loitsud. Residentuuriprogrammi eesmärk on olnud innustada kunstiga seotud uurimistööd ning elavdada arutelu keskkonnateadlikkuse, kestlikkuse ja kunstiloome eetilisuse üle. Kriisi ökoloogiliste, sotsiaalsete ja majanduslike komponentidega tegelemine on kunstis tavapärane, kuid sellele vaatamata suunavad kunstiteosed ja näitused harva tähelepanu kunsti rollile hävitavate sündmuste jadas.

 

Residentuur täiendab Kunstihoone kestvat näituste seeriat, mis pöörab erilist tähelepanu hea olemise võimalikkusele ja ökoloogilisele vastutusele kindla huku tingimustes. Sarja varasemad näitused on „Hea olemise kunst“ 2019. aastal ja „Mänd-fulness“ 2021. aastal.

 

Angelika Herta elab Kölnis ning lõpetas 2021. aastal Kölni meediakunsti akadeemias magistriõpingud meedia ja kujutava kunsti alal. Herta pälvis projektiga „We Animals“ („Meie, loomad“) Nordrhein-Westfaleni liidumaa kultuuri- ja teadusministeeriumi kuuekuulise tööstipendiumi ning osaleb oma dokumentaalfilmiga „We Animals“ praegu Euroopa sotsiaaldokumentalistika koolitusprogrammis ESoDoc.