Skip to main content

Elektroonilisi hargnemisi

Näituse koostasid ja katalogi toimetasid: Maaretta Jaukkuri ja Prettu Rastas

Soome Moodsa Kunsti Muuseumi ja Tallinna Kunstihoone koostöös teostunud näitus „Elektroonilisi hargnemisi“ on esinduslikem rahvusvahelise meediakunsti näitus, mida Eestis on senini eksponeeritud.

 

Eesti vaataja saab näha nii ülevaalikke videoprogramme soome ja ameerika videokunsti ajaloost kui ka videoteoseid, installatsioone, CD-rome ja arvutianimatsioone rahvusvaheliselt tuntud tegijatelt ning interaktiivseid teoseid, millesse võib sekkuda.

Eesti kunstnikest on selles kõrgetasemelises rahvusvahelises kontektist esindatud Jaan Toomik videoinstallatsiooniga „Tantsides koju“, mille Moodsa Kunsti Muuseum tellis suurejoonelisele rahvusvahelise kaasaegse kunsti näitusele ARS 95. Terve rida teisigi Tallinnasse kaasa toodud huvitavaid teoseid osteti samalt näituselt.

Näitus pakub nii haaravaid kunstielamusi kui harivat teavet, võimaldades asjast huvitatutel saada ettekujutuse kaasaegse tehnika tippsaavutuse loomingulise kasutamise võimalustest.

USA ajalooliste videoteoste programm, mida näidatakse Kunstihoone Galeriisse kujundatud auditooriumis, annab ettekujutuse videokunsti kui iseseisva kunstiala arengust ning peaks seega eriti huvitama filmi- reklami- ja meediakunsti üliõpilasi.

 

Meediakunst on alles kujunev, tulevikule orienteeruv kunstiala, „concept in progress“, mille kogemiseks näitus „Elektroonilisi hargnemisi“ on unikaalne võimalus.

 

Kunstnikud: Marikki Hakola, Juha van Ingen, Harri Larjosto, Matrix Mind, Eija- Liisa Ahtila, Sepo Renvall, Ilppo Pohjola, John Baldessari, Joan Jonas, Richard Serra, Bruce Nauman, Martha Rosler, Max Almy, Abromovic/ Ulay, Dara Birnbaum, Jenny Holzer, Bill Viola, Johan Oja, Milla Moilanen, Fanni Niemi- Junkola, Tony Oursles,Gary Hill, Jaan Toomik, Ange Leccia, Pekka Nevalainen, Anne Katrine Dolven, Lea ja Pekka Kantonen, Marjatta Oja, Bill Seaman, Marko Vuokola, Christine Tamblyn, VNS- Matrix, Brad Miller, Troy Innocent.