Skip to main content

Erituur kunstnikega näitusel „Pea ees!“

Olete oodatud erituurile 25. märtsil kell 12 Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis näitusel „Pea ees!”. Tuuri viib läbi kuraator Corina L. Apostol ning tuuriga ühinevad kunstnikud Alyona Movko-Mägi, Ami Clarke ja Laura Kuusk.

 

Üritus on tasuta ning toimub inglise keeles.

 

Näitus „Pea ees!“ näitab meile, kuidas meie kaasaegne elu on läbipõimunud virtuaalreaalsusega ehk Internetis ja arvutis toimuvaga. Kuidas see muudab meie ruumi- ja ajataju? Kuidas mõjutab tänapäeva arvutustehnika kunsti ja riigikorraldust? Milliste õiguste eest tuleb meil võidelda?

 

Näitusel eksponeeritavad kunstiteosed rõhutavad ja kommenteerivad põletavaid poliitilisi küsimusi hetkel, kutsudes vaatajaid ümber mõtestama suhet tegelikkuse virtuaalmõõtmetega. Vaatluse all on see, kuidas saaks virtuaalreaalsus arvuti abil loodud avaliku ruumi kõikvõimalikes vormides kaasa aidata praegustele poliitilistele ja sotsiaalsetele aruteludele ning millised on virtuaalreaalsuse võimalused kunstis. Näitusel osalevad kunstnikud aitavad meil anda sellele hetkele kuju, tuua selgust ning kirjeldavad, millest ilma jääme, kuidas muutume ja millised on praeguste kriiside digitaalsed „plakatilapsed“ ehk virtuaalsed tootemid.

 

Näitus on valminud rahvusvahelises koostöös uurimisprojekti „Teisel pool mateeriat“ („Beyond Matter“) raames, mis viib kultuuripärandi ja areneva kultuuri virtuaalreaalsuse piirile. Tallinna Kunstihoone on projektis osalenud 2019. aastast ning näitus ja selle kataloog tähistavad mitu aastat kestnud ettevõtmise lõppu. Koostööprojekt tegeleb visuaalkunsti loomisel ja vahendamisel toimuva nihkega, mis on suuresti tingitud arvuti- ja infotehnoloogia kiirest arengust, kõikjal olekust ning laialdasest kasutamisest. Projekti „Teisel pool mateeriat“ kaasrahastab Euroopa Liidu toetusprogramm „Loov Euroopa“.
Facebooki sündmus