Skip to main content

Kevadnäitus 2021

Kevad toob taas Kunstihoonesse Eesti Kunstnike Liidu aastanäituse, kus on oodatud osalema kõik Eestis tegutsevad kunstnikud 2020. ja 2021. aastal valminud maali, graafika, skulptuuri või installatsiooniga, video ja foto- või digiprindiga, mida ei ole esitatud varasematele kevadnäitustele. Suure saali põhinäitusele valib žürii laekunud taotluste hulgast 50 osalejat.

 

Žürii koosseis:

Vano Allsalu, EKL-i asepresident

Corina Apostol, Kunstihoone kuraator

Siim Preiman, Kunstihoone kuraator

Aivar Berzin, kunstitoetaja

Hanna-Liis Kont, vabakutseline kuraator

 

Viimaste aastate tava jätkates on igale esinejale ette nähtud kuni kolmemeetrine väljapanekupind. Teoste arvu kunstniku ekspositsioonis ja nende asukoha näituseruumis otsustavad Kunstihoone kuraatorid koostöös näituse kujundajaga.

 

Peale põhinäituse toimuvad galeriides kureeritud satelliitnäitused. Kunstihoone galeriis toimub Siim Preimani koostatud näitus tööpealkirjaga „Mina olen ja räägin“, mis käsitleb inimkeha ning selle äärmisi seisundeid. Ühel pool on justkui sünnieelne keha nime, soo ja rollita. Teisel pool sotsiaalselt võrgustunud keha, millel juba lasuvad ootused, kohustused ja piirangud. Kevadnäituse satelliitprojektile lisaks kuuluvad sellesse teemarühma kunstihoone 2021. aasta programmis Sten Ojavee ja Siim Preimani kureeritud „Sada särki seljas“ ning Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste lavastus „Kas sa etendad iseennast?“.

 

Linnagaleriis eksponeeritakse Corina L. Apostoli kureeritud satelliitnäitust „Väljas/Sees“, mis tutvustab väljaspool Tallinna kunstiasutuste mugavusi töötavaid loomeinimesi. Pealinnast eemal võivad kunstnikud ja loometöötajad leida võimaluse ning vabaduse vältida võimukeskuste mõnikord paindumatuid ootusi ja kokkuleppeid. „Väljas/Sees“ keskendub loomekogukondadele, kes on suunanud tähelepanu kodulinnale.

 

Kevadnäituse ajal korraldatakse publikuhääletus, mille võitja saab kunstitoetajate Tiit Pruuli, Jaan Manitski, Riivo Antoni, Aivar Berzini ja Rain Tamme välja pandud auhinna väärtusega 5000 €.

 

Näitustele kandideerimiseks palume kunstniku ja tema teos(t)e andmed 10. detsembrist 2020 kuni 15. veebruarini 2021 sisestada veebikeskkonda https://kunstihoone.ee/kevad2021.

 

Taotlusvormi täitmisel tekkivaid küsimusi aitab lahendada kunstnike liidu sekretär.

E-post ekl@eaa.ee, tel 6273 630.