Skip to main content

Kevadnäitus 2021: Pealaest jalatallani

Kuraator Siim Preiman

Kunstnikud: Kelli Gedvil, Cloe Jancis, Brit Kikas, Solveig Lill, Hanna Piksarv, Mari Volens.

 

Väljapanek toob kokku kuus kunstiteost möödunud aastast, mis ühiselt käsitlevad inimese kehalist kogemust kõige laiemas tähenduses. Meie planeeti on kirjeldatud kui kosmoselaeva, mille pardal inimkond läbi ilmaruumi lendab, nõnda võiksime ka oma kehast mõelda kui lihalaevast, milles meie teadvus oma eluteed käima on määratud. Kuigi saame kehadest mõelda kui kasulikest masinatest, erinevad need teistest sõidukitest just selle poolest, et me ei saa neid värvi, keretüübi või vedavate rataste järgi valida. Need on just nõnda sihvakad, töntsid, rõõsad ja nurgelised, nagu need on, ei rohkem ega vähem. See etteantus on ühtaegu imeline ja rusuv ning sellega toime tulemine võib ühel tulla mängleva kergusega, teisel põhjustada põhjatut ängi.

 

Solveig Lill ja Hanna Piksarv käsitlevad keha siseilma, esimene fantastilis-molekulaarset, teine emotsioonide valda. Mari Volens kõrvutab loomulikku keha tehislike vormidega. Kelli Gedvil ja Cloe Jancis käsitlevad iluideaalide mõju virtuaalsetele ja füüsilistele kehadele ning Brit Kikas uurib ebasündsuse ja siiruse piire.

Eesti Kunstnike Liidu oodatud „Kevadnäitus 2021“ naaseb juurte juurde: 2020/2021. aastal valminud kunsti eksponeeritakse kolmel näitusepinnal eri vaatenurga alt. Žürii valitud üldväljapaneku leiab Tallinna Kunstihoonest, näha saab ka kaht kureeritud satelliitnäitust Tallinna Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis.