Skip to main content

Korr-korr #4. Jõulu eri!

Neljapäeval, 21. detsembril võõrustab kunstnik Hanna Samoson üritustesarja „Korr-korr“ neljandat ühiskokkamisõhtut Lasnamäe paviljonis. Jõulud on paljudele aeg, mil kihutatakse mööda Eestit ühelt söömingult teisele. Siiski leidub ka neid, kellel on risti vastupidine kogemus. Söömingule on oodatud kõik, kelle süda ühel või teisel põhjusel igatseb ahjukartuli, praekapsa, verivorsti (pakume ka taimseid!), pohlamoosi ja hea seltskonna järele. Laud on kaetud kella 15-st kuni paviljoni sulgemiseni kell 18.

Samosoni näitus „Võlukunst on mõnikord väga lähedal eimillelegi“ räägib suure tulvavee põhjustatud kaotusest, selle kaotusega leppimisest, senisest maailmakorrast lahtilaskmisest ja möödunud elu rusudest uue maailma üles ehitamisest. Lasnamäe paviljonis satub külastaja videotest, kiviskulptuuridest ja installatsioonidest moodustuvale teekonnale, mis haarab kaasa, aga jätab ometi otsad lahti, peegeldades kunstniku taipamist, et iga lõpp on alati uue algus.

 

„Korr-korr“ on loengute, töötubade, vestluste ja ühiskokkamiste sari, mille raames astuvad Kunstihoone Lasnamäe paviljonis üles erinevad loojad ja mõtlejad, kelle töös on eriline koht toidul, selle valmistamisel ja jagamisel. Varem on korisenud näiteks Ulla Juske, Eva Järve, Hanna Piksarve, Maria Muuki ja Üle Prahi kollektiivi kõhud.
Facebooki sündmus