Skip to main content

Kuraatori- ja kunstnikutuur näitusel “Mis sillutab teed uuele maailmale?”

Laupäeval, 4. detsembril kell 14 ootame kõiki huvilisi viimasele ringkäigule näitusel „Mis sillutab teed uuele maailmale?“ koos kuraator Corina L. Apostoli ning kunstnik Ala Younisega!

 

Näitusel vaadeldakse viimase kümnendi sotsiaalselt kaasavat kunsti ja kunsti rolli sotsiaalses ning poliitilises võitluses. Eksponeeritud tööd annavad ülevaate, kuidas on viimasel kümnendil kasutatud kunsti ühiskonna kujundamise vahendina.

 

Näituse kuraator Corina L. Apostoli juhindus väljapanekut koostades veendumusest, et kunstnikud osalevad meie aja tähtsaimates aruteludes. Nende hääl on oluline nii ühiskonna kujundamisel kui ka ettekujutuse tekkimisel, kuidas asjad võiksid olla teisiti. „Näitusel osalevate kunstnike looming toob kokku kunsti, aktivismi ja maailma poliitika selle eri tahkudes,“ ütleb ta. Näitus annab aimu sellest, missugused päevakajalised küsimused kõnetavad kunstnikke ning kuidas kunst reageerib tänapäeva poliitilistele küsimustele ja suhestub maailma olukorraga praegu.
Oma töid eksponeerivad: Alina Bliumis, Zach Blas, Chto Delat?, Vala T. Foltyn, Núria Güell, Sandra Kosorotova, Kristina Norman, Daniela Ortiz, Tanja Ostojić, Lia Perjovschi, Dan Perjovschi, Dushko Petrovich, Urmas Viik ja Ala Younis.

 

Corina L. Apostol on Tallinna Kunstihoone ja 59. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni kuraator. 2019. aastal kureeris ta Helsingis kunstifestivali Suoja/Shelter peakirjaga „Kosmopoliitika, seltsimehelikkus ja ühisvara“ („Cosmopolitics, Comradeship, and the Commons“). Varem töötas ta Andrew W. Melloni Fondi stipendiaadina New Yorgi kunstiorganisatsioonis Creative Time, kus oli raamatu „Tee sillutamine uuele maailmale. 10 Creative Time’i kokkutulekut, 10 globaalset probleemi, 100 kunstiprojekti“ („Making Another World Possible: 10 Creative Time Summits, 10 Global Issues, 100 Art Projects”) üks koostajaid ning 2018. aastal ühtlasi Miamis toimuva 12. Creative Time Summiti „Arhipelaagidest ja muudest imaginaariumidest“ („On Archipelagoes and Other Imaginaries“) kaaskuraator.

 

Ala Younis on Jordaanias Ammanis elav kunstnik, kelle looming põhineb uurimustel. Tema tegevuses on tähtsal kohal koostöö, aga ka kureerimine ja ühised raamatuprojektid. Objektide, filmi ja trükiste abil otsib Younis sageli juhtumeid, kus ajaloolised ja poliitilised sündmused kanduvad üle isiklikku ellu. Ta on kirjastusalgatuse „Kayfa ta“ kaasasutaja, kuulub Berlinale programmi Forum Expanded nõuandekogusse ja on Kölni kultuuriasutuse Akademie der Künste der Welt liige.

 

Ringkäik toimub inglise keeles, kestus 1h, sissepääs näituse piletiga.
Kunstihoone ja selle galeriide ligipääsetavuse ning piletiinfo leiad siit:
Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!