Skip to main content

Lifeblood Film Club #2

Tallinn Kunstihoone näitust “Elavhõbe” saadab Simon Dybbroe Mølleri ja Post Brothersi koostatud linastuste seeria „Lifeblood Film Club”, mis toob vaatajateni keha ja kaamera vahelisi suhteid lahkavaid liikuvaid pilte erinevatelt autoritelt, sealhulgas Stan Brakhage, Kate Craig, Barbara Hammer, Laure Prouvost, Jørgen Leth ja teised.

 

Meie minapildi südames peitub eeldus, et inimene on enam kui loom ja midagi muud kui masin. Üks selline masin on kaamera. Me peegeldame end läbi kaamera, samastame, vastandame end sellele, esemestame ja vaagime üksteist läbi selle. Kaamera on automaat, mis kehastab inimanatoomiat.

 

Filmiklubi toimus esimest korda Kopenhaagenis, galeriis Christian Andersen. Filmiklubi teisel toimumiskorral Tallinnas KuKu klubis toome vaatajateni filmid kunstnikelt, kes on kasutanud fotograafilisi masinaid selleks, et vaadata iseend, teisi inimesi või inimest üldisemalt.

 

Me usume, et kaamera on ühtlasi koreograafiamasin. Me usume, et see on rohkem kui aseaine, leevendus; et Jaques Brel pöördub tõepoolest kaamera enda poole, kui ta vaatab selle objektiivi ja laulab “Ne me quitte pas.”

 

Olete oodatud! Üritus toimub inglise keeles, sissepääs tasuta.

 

James Williamson: The Big Swallow, 1901 – 1′
Kate Craig, Delicate Issue, 1979 – 13’
D’Angelo, Untitled (How does it feel), 2000 – 5′
Jørgen Leth, The Perfect Human, 1967 – 13′
Barbara Hammer, Sanctus, 1990 – 20’
Simon Dybbroe Møller, The Poet, 2019 – 8’
Jacques Brel performs Ne Me Quitte Pas, 1959 – 4′
Facebooki sündmus