Skip to main content

Ringkäigud näitusel “Korduvad mustrid”

Tallinna Kunstihoone galeriis toimuvad alates 27. veebruarist igal laupäeval kell 12.30 giidiga ringkäigud – see on erakordselt mõnus viis saada kunstist rohkem teada!

 

Sirja-Liisa Eelma ja Mari Kurismaa näitusest “Korduvad mustrid” räägib kuraator Tamara Luuk: „Igati mõistetav, et Mari ja Sirja-Liisa leidsid teineteises dialoogipartneri. Nad mõlemad kasutavad kujundi kordust, ehitades sellele maalide aktiivset tausta või tervet teost juhtivat rütmi, neid mõlemat võlub idamaine rahu ja sisevaatlus. Nende pildimaailmad on inimtühjad, aga ei välista kedagi. Nii Sirja-Liisa kui ka Mari värvivalikud on rafineeritud ja nüansirikkad, tööde ülesehitus hoolikalt läbi mõeldud. Jätnud seljataha varaste katsetuste perioodid, kus põimusid tegevuskunst ja visuaaliga seotud verbaalne tähenduslikkus, installatiivsus ja valmiskujundi võimalused, on kumbki jõudnud meditatiivse rahuseisundini, pakkudes vaatajale silmarõõmu, korrastades ilu ja igatsust. Nii need tüdrukud küpsevad.“

 

Ringkäike viivad eesti keeles läbi Kunstihoone külastusjuhid Saara-Merilin Ehman, Johanna Jolen Kuzmenko ja Hanna-Antheia Stern.

Sündmus on tasuta, kuid osalejate arv piiratud (max 10 inimest), seega palume eelregistreeruda saates oma nimi, osalejate arv, kuupäev ja näituse nimi aadressile: kh@kunstihoone.ee.

 

NB! Tallinna Linnagaleriis toimuvad Maria Valdma näitusel “Mälupalee” ringkäigud laupäeviti kell 12 ning Tallinna Kunstihoones Flo Kasearu näitusel “Elust välja lõigatud” kell 13!

 

Palume ringkäigul osaledes kanda maski. Ligipääsetavuse info leiad meie kodulehelt.

 

Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!

 

Fotol: Kunstihoone külastusjuhid Hanna Stern, Saara-Merilin Ehman, Johanna Jolen Kuzmenko.