Skip to main content

SOOLO / Tuulikki Bartosik – heategevuskontsert Ukraina toetuseks

Pühapäeval, 14. augustil kell 16.00 esineb Tallinna Kunstihoones kontserdisarja SOOLO raames Tuulikki Bartosik oma piirideülese akordioniga. 

 

Rahvusvaheliselt tegutsev akordionieksperimentaator Tuulikki Bartosik on särav ja mitmekülgne muusik ning lugudelooja, kelle loomingus liituvad looduspildid, erinevate paikadega seotud elud ja lood ning inimeseks olemise soojus. Tuulikki akordionile kirjutatud värsket, uuenduslikku ja elujõulist originaalloomingut on võrreldud nii Eric Satie’ neoklassitsistlike teoste kui ka Philip Glassi 1970ndate hüpnootilise ja minimalistliku muusikaga. Akordionimuusika uuendajana on Tuulikki oma vahetu improvisatsioonilise esitusega ühtviisi veenev nii sümfooniaorkestri solistina suurel laval kui ka intiimsel kodukontserdil. 

Kontsertreisid viivad Tuulikkit regulaarselt nii Euroopasse kui ka Jaapanisse. Aktiivne muusik on eri koosseisudega avaldanud kuus albumit, originaalmuusikaga autoriplaat „Storied Sounds“ (2016) on lisaks Euroopale välja antud ka Jaapanis. Aastal 2019 ilmunud sooloalbum „Torm veeklaasis“ jõudis rahvusvahelise maailmamuusika ajakirja Songlines „Top of The World“ edetabelisse. Aastal 2021 ilmus metsas lindistatud, uute kõlavärvidega ühisalbum „Fýri“. Metsas lindistamise kohta ütleb Tuulikki: „Mulle meeldib kohutavalt see avarus, mis mu pea kohal ennast lahti rullib. Heli kulgeb ümber minu ja üles-alla, selline tunne tekib, et okaspuudelt tagasi peegeldades embab mu pilli heli mind soojalt ning mässib mind endasse. Olen igatepidi muusika sees.“ Tänavu oktoobris ilmub Tuulikkil soolo-LP „Playscapes“, mis viib kuulaja uutele ja ehk koguni ootamatutele radadele.

 

www.tuulikkibartosik.com

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

 

Sissepääs Kunstihoone näitusepiletiga või eelmüügist Fientast.
Facebooki sündmus