Skip to main content

Eesti Kunstnike Liidu 22. aastanäitus „Kevadnäitus 2022“

Kunstihoone avab Lasnamäel Lindakivi keskuse juurde kerkiva näitusepaviljoni uksed traditsioonilise Eesti Kunstnike Liidu traditsioonilise aastanäitusega 3. juunil 2022. Osalema on oodatud kõik Eestis tegutsevad kunstnikud 2021. ja 2022. aastal valminud maali, graafika, skulptuuri või installatsiooniga, video ja foto- või digiprindiga, mida ei ole esitatud varasematele kevadnäitustele. Uues näitusemajas Lasnamäel on sisehoov, kus saab eksponeerida ka õueskulptuure. Näitusele valib žürii laekunud taotluste hulgast ligikaudu 70 osalejat.

 

Žürii koosseis

Vano Allsalu, EKL-i asepresident

Riivo Anton, kunstitoetaja

Elin Kard, EKL-i president

Stella Mõttus, Vana-Võromaa Kultuurikoja ja Kanal galerii galerist

Siim Preiman, Kunstihoone kuraator

 

Näituse kujundaja on Neeme Külm. Viimaste aastate tava jätkates on igale esinejale ette nähtud kuni kolmemeetrine väljapanekupind. Teoste arvu kunstniku ekspositsioonis ja nende asukoha näituseruumis otsustab näituse kujundaja. Kevadnäituse ajal korraldatakse publikuhääletus, mille võitja saab kunstitoetajate Tiit Pruuli, Jaan Manitski, Riivo Antoni, Aivar Berzini ja Rain Tamme välja pandud auhinna väärtusega 5000 eurot.

 

Näitustele kandideerimiseks palume kunstniku ja tema teos(t)e andmed 10. detsembrist 2021 kuni 28. veebruarini 2022 sisestada veebikeskkonda https://kunstihoone.ee/kevad2022.

 

Taotlusvormi täitmisel tekkivaid küsimusi aitab lahendada kunstnike liidu sekretär. E-post madli.ehasalu@eaa.ee, tel 5621 8422.