Skip to main content

Taavo Remmel

SOOLO kontserdisari

Pühapäeval, 04. novembril kell 16.00 toimub Tallinna Kunstihoones kontserdisari SOOLO, kus esineb TAAVO REMMEL.

 

Kontrabassist Taavo Remmel (s 1964) on mitmekülgne muusik, kes mängib nii klassikalist muusikat kui jazzi. Ta on üks hinnatumaid ansamblipartnereid, aga ka karismaatiline sooloartist ning suurepärane improvisaator. Aastate jooksul on ta mänginud pea kõigi Eesti jazzmuusikutega, aga on mänginud ka ERSO ridades, teinud koostööd Vox Clamantis’ega ja tegutseb tänaseni vanamuusikaansamblis Hortus Musicus. Viimaste aastate olulisemad tööd on olnud kunstivormide piire ületavad, sh tegi muusikalise kujunduse Tõnu Õnnepalu lavastusele „Kevad ja suvi ja…” Rakvere teatris koos lavastaja ja näitleja Tiina Mälbergiga; kirjutas muusika Fine5 tantsuetendustele “And Red” ja “And Blue”. Oma 50. juubeli kontserti pidas KUMU Kunstimuuseumis koos Fine5 tantsijatega, Andres Mustoneni kvarteti ja poegade Heikko ja Joeliga ning Laura Remmeliga.

 

Käesolevasse aastasse jääb Taavo Remmelil mitu kontserdireisi Iisarelis, Šveitsis, Venemaal, Armeenias ja mujal koos Hortus Musicuse, Kadri Voorand Trio ja Andres Mustoneni kvartetiga.

 

Suurema tunnustuse pälvis Taavo Remmel 2013. aastal, mil sai aasta parima jazzartistina Danske Jazziauhinna.

 

Taavo Remmel on osalenud rohkem kui poolesaja CD salvestamisel. Mitmekülgse loomingulise töö kõrval on ta ka hinnatud pedagoog nii Eesti kui Läti muusikaakadeemias.  

 

 

SOOLO kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Kunstihoonega, kuraator Robert Jürjendal.

 

Sissepääs kontserdile näitusepiletiga.