Skip to main content

Töötuba: Eesti Rahvapärimuse Kool „Teekond vikerkaarel”

Töötuba: Eesti Rahvapärimuse Kool „Teekond vikerkaarel”
31.10.2019, kell 17:30
Tallinna Kunstihoone (Vabaduse väljak 8)
Eelregistreerimisega
Piletiinfo: 6 / 3 €

 

„Teekond vikerkaarel”

 

Sügis on hingedeaeg, tulemas on hinge-, mardi-, kadri- ja jõulusandid. See maailm on erilist väge täis ja ulatub meie uste taha, selles on vägi ja võim siinse elukäigu mõjutamiseks. Et meil läheks hästi, et meil oleks õnne. Et me märkaks, kuulaks ja tajuks, milliste sügavusteni võime jõuda luues kontakti nähtamatu maailmaga mis eksisteerimas meie ümber. „Teekond vikerkaarel – siinpoolsusest teispoolsuseni” – nii võiks nimetada lugu, mil moel, viisil, kujul mõjutab loodus ja nähtamatu maailm meie tegemisi. See lugu on mäng, laul, tants, liikumine, improvisatsioon, püüe ulatuda kaugemale.

 

Sügisene kombestik, tseremoonia on justkui omapärases vormis muusikateatri etendus. Mitte ainult sandid, vaid ka hääletult tuulevaikne vaikus, vihmalõhn, linnu koputus aknal, rituaalid, mis võtmeks kahe maailma vahel. See on lugu meist ja meie jaoks. Et end üles leida. Et end taasavastada. Sissevaade meie pärimuslikku maailma.

Juhendaja: Terje Puistaja (Eesti Rahvapärimuse Kool).
Töötuba viiakse läbi eesti keeles. Orienteeruv kestvus 3 akadeemilist tundi.
Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine (kuni 29.10) aadressil publik@fotokuu.ee.
Sobilik kõigile vanustele!

 

Terje Puistaja on Eesti Rahvapärimuse Kooli tegevjuht, programmide läbiviija ja lektor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli etnoloogia ja folkloristika magistriõppe, Tartu Ülikooli filosoofia teaduskonna kirjanduse ja rahvaluule eriala, Viljandi Kultuurikooli näitejuhtimise lisaeriala ning erihuvideks on Tartu Ülikooli sotsiaal- ja haridusteaduskonnas läbitud andragoogika, kõrgkooli pedagoogika ja kõrgkoolididaktika. Tema kesksete uurimishuvide hulka kuuluvad rahvakalender, rahvamängud, perepärimus ja rahvaluule õpetamise metoodikad. Eelkõige on ta aga enesesiseste pärimuste, laulude, improvisatsiooni otsija.

 

Eesti Rahvapärimuse Kool seob põlvkondi, on sillaks vana ja uue maailma vahel. See on nagu muuseum-kool, kus üheltpoolt talletatakse ja uuritakse, teisalt jagatakse ja luuakse. Läbi erinevate õpetamisvormide tutvustatakse mineviku ja tänapäeva vaimset ja materiaalset pärandit – folkloori, eesti traditsioonilist rahvakultuuri, meie pärimuslikku mõtlemist ja tausta. 2019. aastal saab Pärimuskool 12 aastaseks. Lisateave: https://www.parimuskool.ee/et

 

*
Töötuba on osa on osa Tallinna Fotokuu põhiprogrammi kolme näitust ühendavast avalike sündmuste seeriast, mille puhul paluti iga näituse kuraatoril esitada ettepanek sündmuseks, mis toimuks ühes teistest biennaali põhiprogrammi näitusepaikadest.

 

Eesti Rahvapärimuse Kooli töötoa toimumiseks Tallinna Kunstihoones, näituse „Elavhõbe” (kuraator: Post Brothers) raames, on teinud Hanna Laura Kaljo, vabakutseline kuraator, kes on Tallinna Fotokuu näitusega „Lase oma tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda” uurinud tervenemise ja loomingulisuse puutepunkte. Kaljo kureeritud näitus uues Kai Kunstikeskuses on avatud veel kuni 1. detsembrini.

 

Lisainfo ja registreerimine kuni 29. oktoobrini: publik@fotokuu.ee.