Skip to main content

Töötuba. Meri, see olengi mina

Teadlased on välja arvutanud, et inimese veres on vett umbes 83%, südames 79%, luudes 22%, lihastes 75%, maksas 85%, neerudes 83% ja ajus 75%. Kas tõesti me oleme ookean, kes otsustas kuivale maale jalutama minna? Kas sina ka? 

 

Töötoas „Meri, see olengi mina“ proovime tunda liikudes, pikutades, jutustades ja pilte vaadates oma sisemerd ning kuidas meie kehas voolavad ja lainetavad erinevate rütmidega jõesooned. Osa rahulikud ja sulnid, teised temperamentsemad, värvikamad, või igatsevamad, dramaatilisemad … Kust saab meri alguse? Kuniks me kohtume töötoas neid küsimusi uurides, võid teha oma pihkudest merekarbid, asetada need kõrvadele ja kuulata oma sisehäält. Mida kuuled sina?

Mari Mägi unistas kuni viienda eluaastani iluuisutajaks saamisest, sest see tundus parim olemise viis: elada iga päev kombinatsioonis muusika, kiire liikumise ja emotsiooniga. Sellest ajast on palju vett merre voolanud ja nüüdseks on saanud tema olemise tähtsateks märksõnadeks kehateadlikkus, kogemuslik anatoomia, keha ja meele kooskõla, psühhofüüsiline integratsioon, Body-Mind Centering®, somaatiline liikumine kui seespoolt tajutud liikumisviis, tantsu- ja liikumisteraapia ning improvisatsioon. Üsna sama mis viiesena, aga lihtsalt teistmoodi. 

 

Selga mugavad ja ka pikutamist lubavad rõivad.

Toimumisaeg – 21. mai. kell 12

Töötoa pikkus – 2 h.