Skip to main content

Avalik programm näitusel „Signaalid perifeeriast“ 14.07

Kuraatorid: Elisabeth Klement ja Laura Pappa

14.-16. juulini toimub Tallinna Kunstihoones näituse „Signaalid perifeeriast“ avalik publikuprogramm, mille raames toimub loenguid, performanceid, filmilinastusi ning õhtuti avatakse baar.

 

Sissepääs näitusepiletiga 3€ / 5€. Koha pealt on võimalik osta ka 8€ pilet, millega pääseb kõikidele üritustele kogu nädalavahetuse jooksul.

 

Ajakava reedel, 14. juulil:

 

11.00 Avatakse uksed

11:30 Giidituur näitusel Võib-olla võib-olla mitte EKA galeriis

12.45 Loeng Linda van Deursen

14.00 Performance Niko Mihaljević

14.30 Lõunapaus

16.00 Juzo Itami filmiprogramm: The Funeral (1984). Sisse juhatab åbäke

18.00 Õhtuprogramm:

Performance Nora Turato

Lieven Lahaye ja Ott Metusala publikatsioonideseeria tutvustus

Avatud baar, muusikat valivad näitusel osalevad disainerid ja kunstnikud

Linda van Deursen (NL) lõi 1986. aastal koos Armand Mevisega disainistuudio Mevis & Van Deursen. Nad on töötanud kultuurisektoris erinevatele klientidele nagu Stedelijk Museum Amsterdamis ja Museum of Contemporary Art Chicago. Lisaks sellele on nad töötanud koostöös erinevate kunstnike, fotograafide, arhitektide ja moedisaineritega nagu Aglaia Konrad, Carlos Amorales, Ryan Gander, Rineke Dijkstra, Geert van Kesteren ja Alexander van Slobbe raamatuprojektide kallal. Linda van Deursen oli 2001.–2014. aastatel Gerrit Rietveldi Akadeemia graafilise disaini osakonna juhataja, kus ta õpetas alates 1991. aastast. Ta on Yale School of Art’i graafilise disaini osakonnas juhendaja alates 2003. aastast.

 

Niko Mihaljević (CR) on kontseptuaalne kunstnik, graafiline disainer ja transmediaalne mütoloogiaentusiast, kes elab ja töötab Zagrebis. Ta on õppinud Werkplaats Typografie’s (ArtEZ Institute of the Arts) Arnhemis. Tema kunstipraktika uurib igapäevaelu metafüüsilisi aspekte, kultuurilisi artefakte ja laiemas tähenduses keelt läbi erinevate meediumite, keskendudes ennekõike kontseptuaalsele helikunstile, performance’ile, tekstile ja kunstiraamatutele.

 

Nora Turato (CR) õppis Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis ja Werkplaats Typografies Arnhemis graafilist disaini. Hetkel on Nora Turato kunstiresidentuuril Rijksakademie’s Amsterdamis. Nora performance’ite seeriat võõrustas 2017 aasta alguses Kunstwerke Berlin ning samal ajal toimus ka tema esimene isikunäitus NAK Aachenis Saksamaal. Nora töötab sageli koos Davidiga graaflise disainerina ning ühistest projektidest kasvas välja 2016 aastal vaibakujunduse stuudio Kulenturato.

Lieven Lahaye (NL/BE) on Amsterdamis baseeruv kunstnik. Ott Metusala (NL/EE) on Amsterdamis baseeruv graafiline disainer. Nad on koos välja andnud hulga publikatsioone, mis on saatnud erinevaid näituseid ja üritusi. Kõne all olevad trükiseid võib käsitleda kui kataloogide seeriat.