Skip to main content

Avalik programm näitusel „Signaalid perifeeriast“ 16.07

Kuraatorid: Elisabeth Klement ja Laura Pappa

14.-16. juulini toimub Tallinna Kunstihoones näituse „Signaalid perifeeriast“ avalik publikuprogramm, mille raames toimub loenguid, performanceid, filmilinastusi ning õhtuti avatakse baar.

 

Sissepääs näitusepiletiga 3€ / 5€. Koha pealt on võimalik osta ka 8€ pilet, millega pääseb kõikidele üritustele kogu nädalavahetuse jooksul.

 

Ajakava pühapäeval, 16. juulil

 

11.00 Avatakse uksed

11.30 Loeng Paul Elliman

12.45 Loeng Daniela&Linda Dostálková

14.00 Performance Niko Mihaljević

14.30 Lõunapaus

16.00 Juzo Itami filmiprogramm: A Taxing Woman (1987)

18.00 Õhtuprogramm:

Music For Your Plants live

Avatud baar, muusikat valivad näitusel osalevad disainerid ja kunstnikud

Paul Elliman (1961, UK) on kunstnik, kes elab ja töötab Londonis. Tema praktika jälgib keelt läbi selle erinevate sotsiaalsete ja tehnoloogiliste ilmingute, kus tüpograafia, inimkeel ja keha liigutused kohtuvad linnakeskkonna teiste nähtuste ja helidega. Ellimani töid on eksponeeritud järgmistes galeriides ja muuseumites, teiste hulgas ICA ja Tate Modern Londonis ning New Museum ja MoMa New Yorkis. Käesoleval aastal on Ellimanil isikunäitus “As You Said” KW Institute for Contemporary Art’is Berliinis ning “The Heralds” La Salle de Bains’is Lyonis.

 

Daniela&Linda Dostalkova (CZ) tegelevad ideega autonoomsest hübriidsest sotsiaalkunsti praktikast, laiendades distsipliinide piire ning küsitledes eksisteerivaid norme ja identiteediga seotud problemaatikat.  Alates 2016. aastast pakuvad nad alternatiivset teenust Institutional Homeopathy©, mis tegeleb kunstimaailma organisatsioonide ja üksustega, püüdes mõista sotsiaalseid fenomene, objekte, eseeid, kontseptsioone ja nende elementide vaheliste piiride hägusust. Daniela & Linda positsioneerivad end nii kunstnike, kuraatorite, kaasautoritena kui ka tellijatena, püüdes saavutada mitmekülgset sõnumit vaatajale.

 

Niko Mihaljević (CR) on kontseptuaalne kunstnik, graafiline disainer ja transmediaalne mütoloogiaentusiast, kes elab ja töötab Zagrebis. Ta on õppinud Werkplaats Typografie’s (ArtEZ Institute of the Arts) Arnhemis. Tema kunstipraktika uurib igapäevaelu metafüüsilisi aspekte, kultuurilisi artefakte ja laiemas tähenduses keelt läbi erinevate meediumite, keskendudes ennekõike kontseptuaalsele helikunstile, performance’ile, tekstile ja kunstiraamatutele.

 

Music For Your Plants on heli- ja kunstiprojekt, mis on erinevatel kujudel aktiivne olnud 2010. aastast. Projekt on manifesteerunud vormides nagu kontseptuaalsed albumid, installatsioonid, visuaalsed esseed ja koostööprojektid rahvusvaheliste kunstnikega. Nimekamate koostööprojektide hulgas on heliriba Hiina paviljonile 56. Veneetsia biennaalil, audiovisuaalne veebiinstallatsioon DISmagazine’le, soolonäitus galeriis Konstanet ja visuaalne essee veebiplatvormile Ofluxo. Juurtega maailmamuusikas on Music For Your Plants kasvanud omanäoliseks algatuseks helilises globalismis.