Skip to main content

Avalik programm näitusel „Signaalid perifeeriast“ 15.07

Kuraatorid: Elisabeth Klement ja Laura Pappa

14.-16. juulini toimub Tallinna Kunstihoones näituse „Signaalid perifeeriast“ avalik publikuprogramm, mille raames toimub loenguid, performanceid, filmilinastusi ning õhtuti avatakse baar.

 

Sissepääs näitusepiletiga 3€ / 5€. Koha pealt on võimalik osta ka 8€ pilet, millega pääseb kõikidele üritustele kogu nädalavahetuse jooksul.

 

Ajakava laupäeval, 15. juulil:

 

11.00 Avatakse uksed

11.30 Loeng Kulenturato

12.45 Loeng Studio Manuel Raeder

14.00 Performance Niko Mihaljević

14.30 Lõunapaus

16.00 Juzo Itami filmiprogramm: Tampopo (1985)

18.00 Õhtuprogramm:

Jung-Lee Type Foundry raamatuesitlus: Real-Time Realist

Avatud baar, muusikat valivad näitusel osalevad disainerid ja kunstnikud

kulenturato (NL) on Amsterdamis baseeruv stuudio, mida juhivad David Külen ja Nora Turato. kulenturato spetsialiseerub käsitööna valmistatud seinavaipade tootmisele nii muuseumite, avalike asutuste, kodude kui ka ettevõtete tarveks. Kõik nende projektid on unikaalsed ja joonistatud käsitsi. kulenturato vaibad kasutavad kohalikku toormaterjali ja värve, mis on eksklusiivselt orgaanilist päritolu. Vaipade produktsiooni erinevad staadiumid on kõik läbi viidud Euroopa Liidus, koostöös partneri Regeneracija’ga.

 

Studio Manuel Raeder (DE) on 2003. aastast alates Berliinis asuv interdistsiplinaarne disainistuudio. Hetkel kuuluvad stuudio koosseisu Migle Kazlauskaite, Sylvia Lee, Manuel Raeder ja stuudio juhataja Annette Schryen. Stuudio töötab erinevates formaatides, uurides piirjooni näituste, raamatute, trükikunsti, toimetamise, kirjastamise ning isegi mööblidisaini ja kuraatorpraktika vahel. Studio Manuel Raeder juhib muuhulgas alates 2013. aastast kirjastusettevõtet BOM DIA BOA TARDE BOA NOITE, mille algatasid 2011. aastal Manuel Raeder ja Manuel Goller.

 

Niko Mihaljević (CR) on kontseptuaalne kunstnik, graafiline disainer ja transmediaalne mütoloogiaentusiast, kes elab ja töötab Zagrebis. Ta on õppinud Werkplaats Typografie’s (ArtEZ Institute of the Arts) Arnhemis. Tema kunstipraktika uurib igapäevaelu metafüüsilisi aspekte, kultuurilisi artefakte ja laiemas tähenduses keelt läbi erinevate meediumite, keskendudes ennekõike kontseptuaalsele helikunstile, performance’ile, tekstile ja kunstiraamatutele.