Skip to main content

Figuraalne kunst’96

Eesti kunsti aastanäituse esimene osa

Tallinna Kunstihoone on traditsiooniliste aastanäituste jaoks välja pakkunud kaks mõistetena vastandlikku, ent kunstis alati sugugi mitte nii selgelt piiritletud märksõna figuraalne ja abstraktsioon. Tegemist on katsega leida huvitavamat, avatumat ning kunstimaastikule vastavamat kui on olnud viimaste aastate erialade kaupa piiritletud aastanäitused, väljundit ülevaatenäitusele, millega pole lõpuni rahul olnud ei esinejad ega ka korraldajad.

 

Meiepoolne soov on, et näituste teemasid käsitletaks tõepoolest avatud märksõnadena, mis võiksid ahvatleda dialoogile, aga miks ka mitte diskussioonile.

Ootame näitusele Figuraalne kunst’96 (inglise keelne vaste representational art) esemelisi teoseid, kujundlikku, piltlikku kunsti, mis kujutab olendeid ja objekte, nagu nad silmale paistavad või nagu teame neid olevat. Näitus Abstraktsioon ja abstraktsioon’96 lähtub meie kujutluses abstraktsuse ja nonfiguratiivsuse ehk mittekujutamise mõistetest st. koondab teoseid, mis ei jäljenda nähtud vorme. Mõlemal juhul ei tahaks me asetada mingeid piiranguid erialade, zhanride, materjalide jne. suhtes.

 

Kunstnikud: Rain Ader, Peeter Allik, Kait Andrei, Jüri Arrak, Jaak Arro, Silva Eher, Voldemar Eller, Inga Heamägi, Virge Jõekalda, Elo Järv, Jane Kaas, Kadri Kangilaski, Tauno Kangro, Saskia Kasemaa, Jüri Kask, Tiiu Kirsipuu, Concordia Klar, Ep Maria Kokamägi, Andres Koort, Kreg A- Kristring, Tiia Klüv, Urve Küttner, Malle Leis, Ly Lestberg, Anna Litvinova, Kadri Metsik, Lilian Mosolainen, Peeter Mudist, Leili Muuga, Marko Mäetamm, Lemming Nagel, Naima Neidre, Terje Ojaver, Evald Okas, Enno Ootsing, Hille Palm, Mai Paris, Väino Paris, Kaie Parts, Kalle- Priit Pruuden, Enn Põldroos, Tiit Pääsuke, Piret Raud, Piret Rohusaar- Meres, Uno Roosvalt, Reti Saks, Lembit Sarapuu, Liina Siib, Tõnu Smidt, Hannes Starkopf, Kylliki Talp, Andres Tolts, Tommy &  Laurentsius, Mariann Tääger, Maria Kristiina Ulas, Benjamin Vasserman, Aili Vint, Maara Vint, Toomas Vint, Jasper Zoova.