Skip to main content

Ruumitud keha(d): Edith Karlson ja Sigrid Savi

Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektis „Ruumitud keha(d)“ kohtuvad 27.–30. novembrini kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöös sünnivad unikaalsed, vaid ühel õhtul etenduvad performance’id.

 

Kuraator Evelyn Raudsepp on kutsunud looma performatiivseid teoseid järgmised kolm kunstnikepaari: Edith Karlson ja Sigrid Savi, Rene Köster ja Mark Raidpere ning Flo Kasearu ja Renate Keerd. Kolmel järjestikusel õhtul saab näha kolme koostöö tulemit, mille võtab neljandal õhtul kokku mitmekesine programm vestlustest, muusikast ja koosolemistest.

 

27. novembril kl 20:00 esitlevad oma koostööd Edith Karlson and Sigrid Savi, kes on leidnud ühise rütmi Metsiku Lääne kappamise ning postitantsu liibumise vahel. Helikujunduse loob Raul Saaremets.

 

“Ruumitud keha(d)” on Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojekt, kus etendus- ja visuaalkunsti piirimail tegutsev kuraator Evelyn Raudsepp jätkab uurimust kahe kunstivaldkonna sümboolsetest ruumidest – valgest kuubist ja mustast kastist. Sel korral ruumitakse sinna ka inimkeha. Performatiivse kureerimisega loob Raudsepp iga kord eripärase formaadi, kus ka publik on oodatud oma tajuhorisonte aktiveerima, et kohtuda ootuspäratute kunstiolukordadega.

 

Tallinna Kunstihoonesse kutsutud paaride isiklik kunstnikupraktika ja teemaraam annab võimaluse katsetada kliinilises valges kuubis teatraalsete vahenditega ning otsida tantsukunsti kehalisuse ja visuaalkunsti väljendusrikkuse sidusust.

Edith Karlsoni (1983) skulptuuriloomingu peategelasteks on loomad ja inimesed. Tema sageli suuremõõtmelised segatehnikas valminud skulptuurid kujutavad mitmesuguseid tegelasi alates värvilistest koertest kuni alasti inimesteni. Siiski ei ole tegu pelgalt portreedega, Karlson esitleb neid alati detailideni viimistletud installatsioonidena. Karlsoni loomingut on näidatud palju Eestis, kuid ta on osalenud ka mitmetel välismaistel grupinäitusel.

 

Sigrid Savi (1992) on töötanud peamiselt vabakutselise tantsijana ning on lavastamise ja performance’i-kunstini jõudnud alles hiljuti. Tema töid iseloomustavad brutaalselt naiivsed võtted nii ülesehituses kui ka esituses. Oma loomingus rõhutab Savi vaataja kogemuslikke perspektiive ja stilistilist kõla, mis tekib nii koos kaanonitega kui ka neile vastandudes.

 

„Ruumitud keha(d)“ Tallinna Kunstihoones

Kolmapäev, 27.11 kl 20.00 – Edith Karlson ja Sigrid Savi

Neljapäev, 28.11 kl 20.00 – Rene Köster ja Mark Raidpere

Reede, 29.11 kl 20.00 – Flo Kasearu ja Renate Keerd

Laupäev, 30.11 kl 18.00 – lõpuüritus (TBA)

 

Piiratud kogus pileteid müügil Fientas. PASS sisaldab sissepääsu kõigile kolmele performance’i-õhtule ning lisaks lõpuüritusele.

 

Toetajad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti ning kujutava ja rakenduskunsti sihtkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kunstnike Liit, AkzoNobel.