Skip to main content

Ruumitud keha(d): Flo Kasearu ja Renate Keerd

Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektis „Ruumitud keha(d)“ kohtuvad 27.–30. novembrini kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöös sünnivad unikaalsed, vaid ühel õhtul etenduvad performance’id.

 

Kuraator Evelyn Raudsepp on kutsunud looma performatiivseid teoseid järgmised kolm kunstnikepaari: Edith Karlson ja Sigrid Savi, Rene Köster ja Mark Raidpere ning Flo Kasearu ja Renate Keerd. Kolmel järjestikusel õhtul saab näha kolme koostöö tulemit, mille võtab neljandal õhtul kokku mitmekesine programm vestlustest, muusikast ja koosolemistest.

 

29. novembril kl 20:00 esitlevad oma koostööd kunstnik Flo Kasearu ja lavastaja Renate Keerd, kelle loomingut seovad peale tervendava absurdihuumori ka erinevate meediumite sümbioos ja ülemeelik mängulisus.

 

“Ruumitud keha(d)” on Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojekt, kus etendus- ja visuaalkunsti piirimail tegutsev kuraator Evelyn Raudsepp jätkab uurimust kahe kunstivaldkonna sümboolsetest ruumidest – valgest kuubist ja mustast kastist. Sel korral ruumitakse sinna ka inimkeha. Performatiivse kureerimisega loob Raudsepp iga kord eripärase formaadi, kus ka publik on oodatud oma tajuhorisonte aktiveerima, et kohtuda ootuspäratute kunstiolukordadega.

 

Tallinna Kunstihoonesse kutsutud paaride isiklik kunstnikupraktika ja teemaraam annab võimaluse katsetada kliinilises valges kuubis teatraalsete vahenditega ning otsida tantsukunsti kehalisuse ja visuaalkunsti väljendusrikkuse sidusust.

Flo Kasearu (1985) kasutab oma loomingus mitmeid meediumeid nagu video, skulptuur, performance, joonistus ja foto. Tema kunstipraktika ühisosa pole niivõrd esteetika, kuivõrd tonaalsus: Kasearu loomingus kohtub humoorikas ja absurdne vägagi tõsiste teemadega. Kasearu looming ulatub tihtipeale galeriiseinte vahelt välja. Tema üks suuremaid projekte on „Flo Kaseaeru majamuuseum“: alates 2013. aasta suvest on kunstnik oma eluruumides pidanud muuseumi.

 

Renate Keerdi (1978) lavastusi on iseloomustatud kui elujaatavaid, mängulisi ja metafüüsilisi ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlikke ja vaimukaid kajastusi isikupärases kunstnikukeeles. Tema lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel nii Euroopas, Skandinaavias kui ka Aasias. 2012. aastal asutas ta oma füüsilise teatri trupi Kompanii Nii. Keerd on pälvinud mainekaid auhindu nii Eestis kui ka Venemaal.

 

„Ruumitud keha(d)“ Tallinna Kunstihoones

Kolmapäev, 27.11 kl 20.00 – Edith Karlson ja Sigrid Savi

Neljapäev, 28.11 kl 20.00 – Rene Köster ja Mark Raidpere

Reede, 29.11 kl 20.00 – Flo Kasearu ja Renate Keerd

Laupäev, 30.11 kl 18.00 – lõpuüritus (TBA)

 

Piiratud kogus pileteid müügil Fientas. PASS sisaldab sissepääsu kõigile kolmele performance’i-õhtule ning lisaks lõpuüritusele.

 

Toetajad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti ning kujutava ja rakenduskunsti sihtkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kunstnike Liit, AkzoNobel.