Skip to main content

Ruumitud keha(d): Rene Köster ja Mark Raidpere

Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektis „Ruumitud keha(d)“ kohtuvad 27.–30. novembrini kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöös sünnivad unikaalsed, vaid ühel õhtul etenduvad performance’id.

 

Kuraator Evelyn Raudsepp on kutsunud looma performatiivseid teoseid järgmised kolm kunstnikepaari: Edith Karlson ja Sigrid Savi, Rene Köster ja Mark Raidpere ning Flo Kasearu ja Renate Keerd. Kolmel järjestikusel õhtul saab näha kolme koostöö tulemit, mille võtab neljandal õhtul kokku mitmekesine programm vestlustest, muusikast ja koosolemistest.

 

28. novembril kl 20:00 esitlevad oma koostööd koreograaf ja drag queen Rene Köster ning foto- ja videokunstnik Mark Raidpere, kes toovad läbi kaamerasilma esile identiteetide ekspressiivsuse.

 

“Ruumitud keha(d)” on Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojekt, kus etendus- ja visuaalkunsti piirimail tegutsev kuraator Evelyn Raudsepp jätkab uurimust kahe kunstivaldkonna sümboolsetest ruumidest – valgest kuubist ja mustast kastist. Sel korral ruumitakse sinna ka inimkeha. Performatiivse kureerimisega loob Raudsepp iga kord eripärase formaadi, kus ka publik on oodatud oma tajuhorisonte aktiveerima, et kohtuda ootuspäratute kunstiolukordadega.

 

Tallinna Kunstihoonesse kutsutud paaride isiklik kunstnikupraktika ja teemaraam annab võimaluse katsetada kliinilises valges kuubis teatraalsete vahenditega ning otsida tantsukunsti kehalisuse ja visuaalkunsti väljendusrikkuse sidusust.

Rene Köster (1989) on aktiivselt Eesti tantsu- ja kultuurielus osalenud alates 15. eluaastast (2005), kui ta alustas tantsutundide juhendamisega ning liitus Prodance Tantsustuudio loovtiimiga. 2006. aastal asutas ta koos Carmel Kösteriga Twisted Dance Company, millest sai üks Eesti juhtivaid tänavatantsu suunitlusega tantsutruppe, mis on sestpeale produtseerinud mitmeid tänavatantsu kaasaegse tantsu, moe, ööelu ja teatriga ühendavaid etendusi. Köster on muu hulgas ka üks Eesti drag-kultuuri ja eksootilise ööelu juhtfiguure. 

 

Mark Raidpere (1975) on fotograaf ja videokunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on esindanud Eestit 51. Veneetsia Kunstibiennaalil (2005). Raidpere töid on eksponeeritud arvukalt rahvusvahelistel ühis- ja isikunäitustel ning ta on pälvinud mitu mainekat auhinda nii Eestis kui ka välismaal. Fotograafi ja videokunstnikuna uurib Raidpere väga tundlikult ja teravapilguliselt inimhinge dilemmasid ja hirme, ületamatut üksildust ja saatusetraagikat. Raidpere uurimused lähtuvad sageli tema perekonna universumist, kuid mõnikord võtavad sotsiaalse mõõtme, keskendudes tõrjututele, linnavägivallale ning tänavaelule.

 

„Ruumitud keha(d)“ Tallinna Kunstihoones

Kolmapäev, 27.11 kl 20.00 – Edith Karlson ja Sigrid Savi

Neljapäev, 28.11 kl 20.00 – Rene Köster ja Mark Raidpere

Reede, 29.11 kl 20.00 – Flo Kasearu ja Renate Keerd

Laupäev, 30.11 kl 18.00 – lõpuüritus (TBA)

 

Piiratud kogus pileteid müügil Fientas. PASS sisaldab sissepääsu kõigile kolmele performance’i-õhtule ning lisaks lõpuüritusele:

 

Toetajad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti ning kujutava ja rakenduskunsti sihtkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kunstnike Liit, AkzoNobel.