Skip to main content

Vestlussari „Tee sillutamine uuele maailmale“. Väljaränne

ruum A 501

Vestlussari „Tee sillutamine uuele maailmale“ pakub kaasahaaravaid arutelusid teemadel, mis puudutavad Eesti konteksti ja üleilmset kunstielu. Silmapaistvate kõnelejate hulka kuulub kunstnikke, kuraatoreid, kollektsionääre, haridustöötajaid, aktiviste ja muid kultuuriinimesi, kes arutlevad kriitiliselt päevakajaliste teemadel. Kõik vestlused toimuvad Eesti Kunstiakadeemias.

 

Vestlussari on mõeldud omamoodi sissejuhatusena kunstiorganisatsiooni Creative Time algatusel ilmuvale raamatule „Making Another World Possible: 10 Creative Time Summits, 10 Global Issues, 100 Art Projects (Routledge, 2019), mille toimetajad on Corina L. Apostol ja Nato Thompson. Raamat käsitleb sotsiaalselt angažeeritud kultuuripraktikaid, mis tegelevad tänapäeval hädavajalike sotsiaalsete liikumistega. Lisaks sisaldab raamat kollektiivi Chto Delat / Что делать / Mida teha? koostatud sotsiaalselt angažeeritud kunsti ajajoont ning pakub ülevaate valdkonna hetkeseisust, käsitledes tellitud esseede kaudu süvitsi kümmet globaalset teemat ja tutvustades umbes sadat inspireerivat kunstiprojekti kogu maailmast.

 

 

6. novembri teemaks on väljaränne.

 

Osalejad: Airi Triisberg, Bita Razavi, Morten Goll, Tanja Muravskaja 

 

Airi Triisberg on Tallinnas tegutsev vabakutseline kuraator, autor ja õppejõud. Teda huvitavad poliitilise aktivismi ja nüüdiskunsti tavade ühisosa, sooidentiteedi ja seksuaalsusega, haiguste/tervise ja puuetega seotud küsimused, iseorganiseerumine ja kollektiivsed hooldustavad ning võitlus töötingimuste ebakindlusega.

 

Bita Razavi on Teheranis sündinud kunstnik, kes elab ja töötab Helsingis ja Tartus. Bita kunstnikutegevuse keskmes on mõtisklused argiolukordade teemal ja teda mõjutab suuresti see, kus ta sel ajal parajasti asub. Ta uurib sotsiaalsüsteemide sisemist toimimist eri maade poliitiliste struktuuride ja riiklike sündmuste kontekstis.

 

Kunstnik Morten Goll on Kopenhaagenis asuva sõltumatu kogukonnakeskuse Trampoline House: Copenhagen Refugee Community direktor ja kaasasutaja. Keskus pakub Taanis asuvatele pagulastele ja varjupaigataotlejatele tugiteenuseid, kogukonda ja eesmärki.

 

Tanja Muravskaja on Tallinnas tegutsev fotograaf, kes tegeleb peamiselt portreedega. Oma töös uurib ta eesti rahvusluse teemat ja uusnatsionalismi teket pärast laulvat revolutsiooni. Kunstnik püüab analüüsida ja mõista eestluse uut identiteeti heterogeense etnilise kooslusega riigis.