Skip to main content

Avalik programm näitusel “Signaalid perifeeriast” 02.08

Kuraatorid: Elisabeth Klement ja Laura Pappa

2. augustil toimub Tallinna Kunstihoones näituse „Signaalid perifeeriast“ avaliku publikuprogrammi viimane üritus. Selle raames leiavad aset disainikollektiivi Åbäke loeng pealkirjaga “Interobjectivity in Graphic Design Today” ja Jaan Evarti Penjeti märkmiku esitlus, mille annab välja kirjastus Lugemik. Õhtu jooksul on avatud on ka Signaalid perifeeriast baar.

 

Sissepääs on tasuta.

 

Ajakava:
18.00 Loeng Åbäke
20.00 Penjeti märkmiku esitlus

 

Åbäke on transdistsiplinaarne graafilise disaini kollektiiv, mille asutasid 2000. aastal Patrick Lacey (UK), Benjamin Reichen (FR), Kajsa Ståhl (SE) ja Maki Suzuki (FR), kes uurivad disaini loomust ja funktsiooni koostöös indiviidide või grupeeringutega mitmetest erinevatest valdkondadest. Hiljutiste (koostöö)projektide raames on nad kureerinud näitusi, võõrustanud kulinaarsündmusi ning asutanud oma plaadifirma ja kirjastuse.

 

Jaan Evart elab Tallinnas ja Amsterdamis. Pärast õpinguid Eesti Kunstiakadeemias ja Amsterdami Gerrit Rietveld Academie’s sai ta 2009. aastal magistrikraadi Arnhemis Werkplaats Typografie’s. Evart on vabakutseline graafiline disainer, kes töötab nii Eestis kui rahvusvaheliselt ning peamiselt kultuurivaldkonnas.