Skip to main content

Hellalt hoia mind

Kuraator Siim Preiman

Osalevad kunstnikud Agnė Jokšė, Keiu Maasik, Maija Mustonen, Sarah Nõmm jt.

 

Igaühel on õnn või õnnetus sündida just oma nahas, nimetagem seda siis kosmiliseks paratamatuseks või universumi absurdist tiivustatud kingituseks. Ühe olendi väljavaated planeedil olenevad näiteks tema liigist, soost ja rahvusest, aga ka kogukonnast tema ümber. Ärevas tänapäevas näib valitsevat pidev hoolitsuse puudus, kuid aeg-ajalt sähvatavad siin-seal ka lootusekiired. Ikka ja jälle näeme, et suured kriisid äratavad kaastunde ning ärgitavad ligimest abistama. Kuid miks on vaja pandeemiat või sõda, et tunneksime naabris ära inimese? Kas selline hoolitsus saaks olla meie argipäeva osa?

 

Rahvusvaheline rühmanäitus „Hellalt hoia mind“ käsitleb lähisuhteid, tervist ja ühiskondlikke rolle, tõukudes taipamisest, et hea olemiseks peab kõigepealt olema hea olla. 

 

Näitus kuulub kunstihoone kestvasse näitusesarja, mis pöörab erilist tähelepanu hea olemise võimalikkusele ja ökoloogilisele vastutusele kindla huku tingimustes. Näitusesari on institutsionaalne katse leida põletavate küsimuste käsitlemiseks eetiliselt sobiv platvorm, mistõttu on selle korraldamisel kaasaegse kunsti näituse standardretseptist välja jäetud kõik ühekordsed vahendid ja kasutatud ainult kohapealt leitud materjali nii vähe kui võimalik.